Ľudia si dávajú toaletný papier do skrine. Trik zachraňuje domácnosti

toaletny papier

Veľa ľudí má veľmi nepríjemný problém, že ich skrine sú veľmi zatuchnuté, čo potom ovplyvňuje obsah, ktorý v nich skladujete. Najčastejšie ide o oblečenie a nikto si nechce obliecť nepekné vrchné oblečenie.

Toaletný papier funguje skvele

Dosiahnuť krásne voňavý šatník je pomerne jednoduché. O svoje tipy sa s nami podelila pani Libuša, ktorá veľa poznatkov získala od svojej svokry. Zaujalo ju napríklad, že táto skúsená žena má v skrinkách toaletný papier. Ako uvidíme o pár riadkov neskôr, má to veľmi dobrý dôvod.

Skvelým spôsobom, ako prevoňať staré skrine, sú napríklad mušelínové vrecúška, ktoré môžete podľa ľubovôle naplniť levanduľou alebo inými voňavými bylinkami. Výhodou levandule je, že nielen príjemne vonia, ale aj odpudzuje odevné mole. Každopádne sa dá použiť aj rozmarín, muškátový oriešok alebo harmanček. Alternatívou je nastrúhať mydlo, ktoré vám príjemne vonia. Ideálne také, ktoré sú už príliš malé na to, aby sa dali použiť na pranie rúk.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci zbytočne platia veľa za vodu. Stačí urobiť trik pri splachovaní

A teraz sa dostávame k tomu toaletnému papieru, ktorý tiež môže dodať vašim skrinkám príjemnú vôňu. Rozviňte asi 20 cm dlhé pásy papiera a pokvapkajte ich esenciálnym olejom. Potom ich zrolujte do malej rolky a do každej pridajte kúsok škorice. Potom tieto krémiky umiestnite do skríň alebo komôd.

Pomôže aj káva

Ako vidíte z vyššie uvedeného, fantázii sa tu rozhodne medze nekladú. Rolky toaletného papiera môžete prevoňať aj inými spôsobmi. Napríklad tak, že ich nastriekate vanilkovým extraktom, ktorý dlho vydrží.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Stačí toto jedno ovocie v dome a pavúky budú utekať ako o život

A nevyhadzujte ani vzorky parfumov alebo zvyšky vôní. Môžete ich použiť tak, že ich nastriekate na toaletný papier a odložíte späť do skriniek.

Je tiež dobré vedieť, že nepríjemné pachy môžete pohltiť použitím kávovej usadeniny. Tá zároveň pohlcuje vlhkosť zo vzduchu, čo zabráni šíreniu zatuchnutých pachov. Na tento účel je veľmi dobrá aj škorica a pomarančová kôra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *