Ľudia si začínajú dávať klinčeky do citrónu. Vyrieši to otravný problém

citron

S nepríjemnými problémami s čistením si môžete rýchlo poradiť pomocou niekoľkých domácich metód. Často si vyžadujú len niekoľko ingrediencií, ktoré aj tak máme v kuchyni. Niekoľko z nich pomôže odstrániť nepríjemný problém, ktorý sa môže vyskytnúť v niektorých chladničkách.

Nepríjemný zápach v chladničke sa môže objaviť náhle. Niekedy si nevšimneme, že sa potraviny pokazili, alebo vnútrom spotrebiča prenikne vôňa nezvyčajne zapáchajúceho pokrmu. Vtedy samotné čistenie chladničky nemusí stačiť a nepríjemný zápach bude stále dominovať. Vtedy prichádzajú na pomoc dva šikovné spôsoby riešenia problému.

Čo odstráni nepríjemný zápach z chladničky? Zimné čajové prísady zachraňujú situáciu

Na jeseň a v zime zvykneme siahnuť po mnohých prísadách, ktoré si pridávame do nášho hrejivého čaju. Nie je to len med a plátky jabĺk alebo pomaranča, ale aj kúsky citróna, zázvoru a dokonca aj klinčeky.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tento jednoduchý trik ochráni vaše paradajky pred plesňou. Mnoho záhradkárov používa túto metódu

Ukazuje sa, že viaceré z týchto ingrediencií majú nielen fantastické potravinárske vlastnosti, ale dajú sa využiť aj pri aplikácii domácich liekov na nepríjemné problémy. Citrón a klinčeky sú na túto úlohu ideálne.

Ak si chcete vyrobiť domáci prírodný osviežovač vzduchu do chladničky, ktorý odstráni nepríjemné pachy a dodá interiéru krásnu vôňu, siahnite po citróne a klinčekoch. Rozrežte ovocie na polovicu a do dužiny vložte niekoľko klinčekov. Stačí 8 až 10 kúskov. Citrón položte na tanier do chladničky a zatvorte dávkovač. Po chvíli si všimnete, že nepríjemná vôňa zmizne a nahradí ju intenzívna aróma citrusového plodu a klinčekov. Podobným spôsobom môžete namiesto citróna použiť aj jablko alebo pomaranč.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Stačí naliať do kanvice a vodný kameň zmizne úplne sám. Je to veľmi jednoduché

Ako vyrobiť pohlcovač pachov do chladničky? Výborne sa hodia dve ingrediencie

Chcete sa nielen zbaviť nepríjemných pachov v chladničke, ale chcete tiež znížiť hromadenie vlhkosti? Potom vám na pomoc príde spoľahlivá jedlá sóda. Skvele pohlcuje pachy a vlhkosť, preto jej veľké množstvo nasypte do misky a umiestnite ju do spotrebiča. Ak však chcete, aby vaša chladnička aj príjemne voňala, zmiešajte sódu bikarbónu s porciou čerstvo namletej kávy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *