Maďarsko tvrdí, že pakt EÚ o migrácii len predĺži migračnú krízu a presadí kvóty na migrantov

migranti slovensko taliansko

Po tom, čo Európsky parlament schválil pakt o migrantoch, maďarskí politici varujú, že pakt prispeje len málo k zastaveniu migračnej krízy a bude Európe vnucovať povinné kvóty na migrantov.

Poslanec Fideszu Balázs Hidvéghi v pondelok pre štátnu televíziu Kossuth Rádió povedal, že migranti využívajú slabosť Európy a za pomoci pašerákov ľudí a mimovládnych organizácií prichádzajú do Európy vo veľkom v rozpore so zákonom

Reakcia prichádza po tom, ako Európsky parlament minulý týždeň hlasoval o hlavných pilieroch svojho migračného paktu, ktorý by na jednej strane urýchlil repatriáciu nelegálnych migrantov, ale aj stanovil povinné kvóty pre členské štáty. Maďarsko spolu s viacerými stredoeurópskymi a východoeurópskymi krajinami dlhodobo nesúhlasí s povinnými kvótami na migrantov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

„Európsky parlament (EP) len predlžuje migračnú krízu tým, že naďalej zavádza rovnaké nefunkčné riešenia nelegálneho prisťahovalectva ako doteraz,“ povedal Hidvéghi. Poslanec Fideszu poukázal na to, že od začiatku migračnej krízy pred ôsmimi rokmi Európsky parlament presadzuje to isté neúspešné riešenie: presadzovanie rozdeľovania migrantov po Európe.

Poznamenal, že v Taliansku bol pre neudržateľnú situáciu vyhlásený stav núdze, keďže na talianske pobrežie prichádza cez Stredozemné more tri až štyrikrát viac ľudí ako pred rokom.

Podľa Hidvéghiho skutočným riešením, začiatkom boja proti pašovaniu ľudí a pokusom o nelegálny vstup, by bolo zamerať sa na ochranu hraníc a stanoviť základnú zásadu, že do Európskej únie nie je možné vstúpiť nelegálne a v rozpore so zákonom a že ak sa dostanete takýmto spôsobom, budete vrátení do krajiny, z ktorej ste odišli. Podľa maďarského spravodajského denníka Magyar Nemzet povedal, že problémom je, že mnoho ľudí vstupuje do EÚ nelegálne a zostáva na kontinente. Z údajov vyplýva, že miera deportácií odmietnutých žiadateľov o azyl v celej Európe, ako aj v jednotlivých krajinách, ako je Francúzsko a Nemecko, je naďalej priepastná.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

„Toto by sa malo napraviť, ale proimigračná časť Európskeho parlamentu si to nemyslí a naďalej presadzuje nesprávne riešenia, čo zahŕňa aj hlasy maďarských ľavicových poslancov, ktorí vo štvrtkovom hlasovaní nepovedali týmto návrhom nie,“ povedal Hidvéghi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *