Maďarský minister elegantne odpovedal Zelenskému, ktorému sa nepáči postoj Maďarska

szijjarto

„Podľa ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského je správanie Maďarska ako člena NATO nevhodné. Našťastie o tom nerozhoduje on,“ uviedol minister zahraničných vecí v nedeľňajšom príspevku na Facebooku.

Péter Szijjártó reagoval na vyhlásenie, o ktorom sme informovali. Podľa ukrajinského lídra krajina, ktorá označuje NATO za protivníka, nemôže byť spojencom NATO. „A ak ste de jure spojencom a de facto pracujete proti nemu, nemôžete radiť Ukrajine, aby vstúpila alebo nevstúpila do NATO. Predovšetkým by nemala klásť prekážky prípadnému vstupu,“ povedal Volodymyr Zelenskyj.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

Takto reagoval maďarský minister na Zelenského:

  • Maďarský ľud už za túto vojnu zaplatil mimoriadne vysokú cenu.
  • V tejto vojne už zahynulo mnoho Maďarov – príslušníkov maďarskej komunity na Zakarpatsku.
  • Ak tento výrok znamená: „S úctou ďakujem Maďarom, že k nám pustili viac ako milión utečencov z Ukrajiny a postarali sa o nich, a s úctou ďakujem, že im naďalej posielajú pomoc,“ potom „ste vítaní a môžete s nami počítať aj v budúcnosti“.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

My len dodávame, že – v záujme historickej vernosti – na rozdiel od tvrdenia Volodymyra Zelenského žiadny člen Orbánovej vlády nikdy nenazval NATO protivníkom. Predseda vlády v nedávnom prejave v parlamente skutočne povedal, že naše členstvo v tejto organizácii je vecou národnej stratégie a zostane ňou aj v nasledujúcich desaťročiach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *