Máte tráviace problémy či neviete schudnúť? Pite toto namiesto kávy

jacmen smoothie zelene

Mladý jačmeň už dávno nie je nutričnou novinkou, ako je známe v diétnej komunite. Ľahko ho kúpite na internetových obchodoch a v obchodoch so zdravou výživou či lekárňach po celom Slovensku. Ak ste ho ešte nemali možnosť vyskúšať: je načase to zmeniť. Nápoj z mladého jačmeňa sa tiež považuje za superpotravinu, takže to je ďalší dôvod, prečo ho aspoň vyskúšať.

Mladý jačmeň: čo o ňom potrebujete vedieť?

Jačmeň je obilnina, ktorá sa pestuje v mnohých častiach sveta, takže jeho prítomnosť na stoloch nie je ničím novým. Má mnoho výživových vlastností, ktoré nie sú ľahostajné nášmu zdraviu. Aby sme z jačmeňa získali to najlepšie, je vhodné siahnuť po prípravkoch vyrobených z mladých rastlín, ktoré majú všetky vitamíny a minerály v kondenzovanej forme.

Ak chcete ľahko a účinne využívať výhody, ktoré tento prípravok ponúka, môžete si v obchodoch kúpiť prášok: stačí ho zmiešať s vodou a vychutnať si to, čo obsahuje. Treba uznať, že dokáže zlepšiť stav nášho organizmu a rýchlo doplniť nedostatky. Nie nadarmo sa šťava z mladého jačmeňa zaraďuje medzi prírodné superpotraviny.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Niekedy to ľudia jedli stále, dnes vôbec. Ovocie, ktoré čistí črevá a pomáha chudnúť

Čo sa nachádza v mladom jačmeni?

Ak niekoho zaujíma, čo všetko možno nájsť v mladom jačmeni, ponáhľame sa s vysvetlením. Na začiatok treba spomenúť, že obsahuje veľké množstvo vitamínov. Na vrchole zoznamu vyčnievajú: B, C, E, K, ako aj derivát vitamínu A, konkrétne betakarotén. Okrem toho výrobok obsahuje minerálne látky, ako sú železo, zinok, vápnik, horčík, selén, draslík a kremík, ktoré majú priaznivý účinok na organizmus.

Dôležitá správa pre všetkých, ktorí trpia tráviacimi problémami alebo plánujú schudnúť, pretože je výborným zdrojom vlákniny: prospieva aj srdcu. Najdôležitejšou zložkou mladého jačmeňa je však chlorofyl: patrí medzi silné antioxidanty. Nielenže dokáže z tela odstrániť prebytočné toxíny, ale odstraňuje aj nadbytočné voľné radikály zodpovedné za vznik civilizačných ochorení.

S čím jačmeň pomáha?

Teraz, keď už vieme, čo sa nachádza v mladom jačmeni, je čas zistiť, aké hmatateľné účinky má jeho dopĺňanie, a výhod môže byť celkom dosť. Na začiatok treba povedať, že prítomnosť vitamínov zlepšuje stav pokožky, pomáha zbaviť sa zápalov, uľahčuje regeneráciu pokožky a znižuje počet vrások. Za zmienku stoja aj výhody spojené s pôsobením vlákniny. Vláknina zasa pomáha zlepšiť fungovanie tráviaceho systému: odstraňuje usadeniny, zlepšuje trávenie a pomáha chudnúť. Vláknina spolu s draslíkom a horčíkom chráni srdce a mozog: normalizuje krvný tlak, reguluje hladinu cholesterolu, zlepšuje pamäť a koncentráciu a zmierňuje chronický stres.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Všimli ste si biele vlákna v paradajke? Povieme vám, či ju môžete jesť

Je ťažké spočítať všetky výhody konzumácie šťavy z mladého jačmeňa, ale je načase zistiť, ako funguje chlorofyl obsiahnutý vo výrobku. Ako silný antioxidant pomáha zbaviť sa nahromadených toxínov. To zase uľahčuje odstránenie kožných ochorení, ako je napríklad akné, ale tiež čistí naše črevá a obličky. Čím menej toxínov v tele, tým viac energie náš organizmus získa.

Ako používať šťavu z mladého jačmeňa?

Šťava z mladého jačmeňa môže byť skvelou náhradou kávy, takže vám nič nebráni začať s ňou deň. Jediné, čo musíte urobiť, je rozmiešať polievkovú lyžicu prášku v pohári teplej, ale nie vriacej vody. Hoci je takáto šťava z mladého jačmeňa zvyčajne bezpečná, pri dlhodobom používaní môže zosilniť žalúdočno-črevné problémy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *