Medvedev: Ak Ukrajina urobí tento krok, nebude už žiadne vyjednávanie a čakajte aj jadrové bomby

Putin and Medvedev scaled 1 1200x710 1

Námestník tajomníka ruskej bezpečnostnej rady Dmitrij Medvedev sa vyjadril k pravdepodobnosti úderov na Krym novými bombami dlhého doletu, ktoré USA poskytnú Ukrajine

Povedal, že v prípade útoku Ukrajiny na Krym “nebudú žiadne rokovania”, iba “odvetné údery”.

Reakcia v prípade úderov na Krym a hlboko do Ruska bude “rýchla, tvrdá a presvedčivá”. Okrem toho je Ruská federácia v závislosti od hrozieb pripravená použiť všetky druhy zbraní v súlade so svojimi doktrínami vrátane jadrových zbraní, dodal Medvedev.

Americké médiá predtým informovali, že dodávky bômb GLSDB s doletom do 150 kilometrov by sa mali očakávať približne o deväť mesiacov.

Či ich Ukrajina použije na Kryme alebo nie, je ponechané na uvážení Kyjeva, uviedol včera Pentagón.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

USA prvýkrát pošlú zabavený ruský majetok na rekonštrukciu Ukrajiny

Podľa CNN USA po prvýkrát prevedú zabavený ruský majetok na Ukrajinu, uviedol generálny prokurátor USA Merrick Garland. Ide o finančné prostriedky, ktoré Washington skonfiškoval ruskému oligarchovi Konstantinovi Malofejevovi, majiteľovi ruskej nacionalistickej televízie Cargrad. Suma 5,4 milióna dolárov bude použitá na obnovu vojnou zničenej Ukrajiny, dodal na Twitteri ukrajinský generálny prokurátor Andrij Kostin.

„Zabavenie týchto aktív nasleduje po mojom aprílovom oznámení o obvinení ruského oligarchu Konstantina Malofejeva z pokusu o obchádzanie sankcií,“ spresnil Garland. Na stretnutí s ukrajinským generálnym prokurátorom vo Washingtone oznámil svoj zámer poskytnúť Ukrajine zabavené finančné prostriedky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Odhalili dokumenty: Ak začne jadrová vojna, toto mesto to schytá ako prvé

Najvyšší nemecký prokurátor chce, aby sa zločiny Ruska zaoberal medzinárodný súd

Najvyšší nemecký prokurátor Peter Frank chce, aby sa ruskou inváziou na Ukrajinu zaoberal medzinárodný súd. Pre Welt am Sonntag povedal, že nezáleží na tom, či pôjde o Medzinárodný trestný súd (ICC) alebo osobitný tribunál, ale na rozhodnutí medzinárodného spoločenstva.

Podľa Franka je však dôležité súdiť členov ruského vedenia, „teda tých, ktorí prijali politické rozhodnutie viesť vojnu, a ľudí, ktorí toto rozhodnutie realizovali na najvyššej vojenskej úrovni“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *