Migrant prišiel z Nemecka do Čiech oslavovať a dobodal ženu. Ďalšiu ženu škrtil a znásilnil

igor bispo sV5JRC3t71M unsplash

Brutálnym útokom na dve ženy počas minuloročnej silvestrovskej noci v Karlových Varoch sa v pondelok zaoberal Krajský súd v Plzni. Štátny zástupca obžaloval 24-ročného afganského migranta Esmata Shirzada z pokusu o vraždu a znásilnenia.

„Necítim sa vinný,“ povedal cudzinec súdu. Povedal, že si na nič nepamätá, pretože bol vraj pod vplyvom alkoholu.

„Do Karlových Varov som prišiel s dvoma kamarátmi. V obchode sme si kúpili fľašu vodky a vypili sme ju v hotelovej izbe. Vypil som asi tri drinky. Potom sme išli do tanečného klubu. Tam som pil ďalší alkohol. Nepamätám si, ako som sa odtiaľ dostal. Pamätám si len silvestrovský ohňostroj a potom si nepamätám, čo som robil. Nebol som v normálnom stave,“ vypovedal obvinený muž.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Sem do Chorvátska radšej necestujte. Pozrite sa, čo vypúšťajú do mora

Ďalej tvrdil, že v klube mu zrejme niekto niečo hodil do nápoja. „Možno nejaký prášok. Predtým som mal dobrú náladu. Potom som bol mimo nej. Ešte si pamätám, ako ku mne pribehol policajt. Chcel vidieť moje doklady a potom na mňa vytiahol zbraň. Musel som si ľahnúť na zem,“ povedal Afganec.

Shirzad prišiel do kúpeľného mesta osláviť Silvestra z Nemecka, kde žije od roku 2015 so štatútom žiadateľa o azyl. „V blízkosti reštaurácie v úmysle zabiť 37-ročnú ženu ju trikrát bodol nožom do hrudníka a brucha, čím jej spôsobil rozsiahle zranenia. Žena prežila len vďaka včasnej lekárskej pomoci,“ uviedla prokurátorka Věra Brázdová.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

O niekoľko hodín neskôr potom Afganec zaútočil na 19-ročné dievča. „Najskôr ju ohrozoval nožom a hovoril, že s ňou chce mať sex. Keď sa obeť pokúsila utiecť, stiahol ju na zem a začal ju škrtiť, až kým neomdlela. Potom sa sexuálne uspokojoval na jej nahom tele, až kým nevyvrcholil. Následne z miesta činu ušiel,“ uvádza sa ďalej v obžalobe.

Do pátrania sa následne zapojili desiatky policajtov. „Podozrivý bol chytený vo veľmi krátkom čase. Po zadržaní nafúkal viac ako jedno promile alkoholu,“ uviedol hovorca karlovarskej polície Jakub Kopřiva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *