Ruský minister: Nech Boh pomáha Európe! Skončili sme s vami!

lavrov

„Nech Európe Boh pomáha!“ Vyhlásil na medzinárodnej konferencii v Srbsku minister zahraničných vecí Ruskej federácie Sergej Lavrov. Podľa srbského provládneho webu informer.rs Lavrov oznámil: „So Západom sme skončili, obraciame sa na Čínu a Indiu. Rusko sa už nebude vo svojej energetickej politike spoliehať na západné krajiny a nedovolí Západu opäť „vyhodiť do vzduchu plynovody“.

„Vojna, ktorú sa snažíme zastaviť a ktorú proti nám rozpútal Západ pomocou Ukrajincov, prirodzene ovplyvnila ruskú politiku vrátane energetickej. Zmenilo sa to, že sa už nebudeme spoliehať na žiadneho západného partnera. Nesmieme im dovoliť, aby znova vyhodili do vzduchu plynovody – zdôraznil Lavrov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Ponížené Nemecko

Minister Lavrov pripomenul, že keď Rusko požiadalo o vyšetrenie výbuchov na plynovode Nord Stream, „žiadosť bola okamžite zamietnutá“. „Američania to podľa neho v článku na citovanom webe nazvali „nezmyslom“, a keď Seymour Hersh oznámil svoje zistenia, videli ste reakciu Európanov a Američanov,“ dodal šéf ruskej diplomacie. „Nemecko bolo ponížené fyzicky, morálne a v každom inom zmysle.“

Washington si podriaďuje Európu

Lavrov tiež podľa srbského Informeru poznamenal, že „všetky dnešné akcie USA sú zamerané na to, aby sa Európa stala podriadeným hráčom Washingtonu“.EDSTAVIŤ KLIMATICKÉ ZMENY ako hrozbu pre medzinárodný mier a stabilitu… India aj Čína namietali! Aj preto sa podľa Moskvy energetická politika Ruskaa zameria na spoľahlivých a dôveryhodných partnerov. Medzi ne určite patrí India a Čína – uzavrel Lavrov.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neuveríte za čo dostávajú v Chorvátsku turisti pokuty aj 100€

Bidenov pokyn

Podľa amerického investigatívneho novinára Hersha, na ktorého informácie sa Lavrov odvolal, „rozhodnutie uskutočniť operáciu vyhodenia plynovodu do vzduchu prijal prezident Joe Biden po deviatich mesiacoch diskusií s predstaviteľmi národnej bezpečnosti v administratíve“. Šéf tlačovej služby Národnej bezpečnostnej rady Bieleho domu Adrian Watson v reakcii na žiadosť ruskej agentúry TASS označil verziu, ktorú predložil Hersh, za „úplnú lož a ​​úplnú fikciu“. Dodáva ešte srbský web informer.rs.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *