Mohamed je teraz najpopulárnejším krstným menom novorodencov v Berlíne, popularita mena stúpa v celej krajine

shutterstock 683299141

Podobne ako v mnohých iných západných krajinách, napríklad vo Francúzsku a Veľkej Británii, aj v Nemecku si krstné meno Mohamed neustále získava popularitu, a to aj v minulom roku.

V mestách ako Berlín bolo meno Mohamed v roku 2022 najobľúbenejším menom pre chlapcov, zatiaľ čo v roku 2021 sa umiestnilo na treťom mieste. Predtým sa na prvom mieste umiestnil Noe a na druhom Adam, pričom v roku 2022 Noe teraz klesol na druhé miesto.

V iných mestách, napríklad v Hesensku a Brémach, bol Mohamed na vrchole zoznamu najčastejších mien pre novorodencov, vyplýva z každoročného prieskumu Nemeckej jazykovej spoločnosti, ktorý sa uskutočnil v pondelok.

V Brémach meno Mohamed, ktoré je menom najsvätejšieho proroka islamu, už ďaleko od prvej priečky nezaostáva a posúva sa z tretieho na druhé miesto. Na prvom mieste je Matheo a na treťom Fín. Minulý rok bolo poradie nasledovné: Finn, Noe, Mohamed.

V Hesensku Mohamed tiež prudko stúpol na popularite, keď sa z ôsmeho miesta dostal na tretie. Noah je na vrchole, zatiaľ čo Matheo klesol na druhé miesto.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Nové vysoké pokuty pre turistov v Chorvátsku. Slováci to robia často

Medzi dievčatami mená ako Ella, Emma, Mila a Sophie pokračujú v roku 2022 na vrchole v troch nemeckých spolkových krajinách.

Údaje prichádzajúce z Nemecka ukazujú, že krajina čelí rýchlej demografickej transformácii, pričom nárast islamských mien je len jedným z faktorov tohto trendu. Napríklad vo väčšine veľkých miest má väčšina detí migračný pôvod, vrátane Hamburgu. Celkovo 38 % všetkých detí v nemeckom školskom systéme má migračný pôvod, čo zahltilo školy a viedlo k zaznamenanému poklesu výsledkov v čítaní a matematike vo všetkých oblastiach. Zvyšujúca sa rozmanitosť v školách vedie aj ku konfliktom medzi žiakmi, zvýšenému násiliu a vyhoreniu učiteľov.

Niektorí boli z rastúcich demografických zmien nadšení, napríklad nemecko-iránsky autor a komentátor Behzad Karim Khan, ktorý povedal, že migranti „zdedia“ Nemecko:

Myslím si, že teraz sme v bode, keď by sme sa mali na situáciu pozrieť úprimne. Začnime jednoduchým konštatovaním, že my – migranti, cudzinci, ľudia s … nazvite nás, ako chcete – tak ľahko neodídeme. A neodídete ani vy, milí ekologickí Nemci, hoci z demografického hľadiska určite odídete. Vymierate a vaša krajina potrebuje v najbližších 15 rokoch asi 400 000 nových pracovníkov (každý rok), to je asi milión prisťahovalcov ročne. Túto krajinu pravdepodobne zdedíme my, migranti. Takže by sme tu mohli hrať o čas, ktorý vy nemáte.“

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mýtne brány v Chorvátsku skončia. Platiť si budete za kilometre takto

Medzi východom a západom Nemecka sú tiež značné rozdiely. Na západe sú najobľúbenejšie mená Noe a Matheo, ktoré majú biblický odkaz, zatiaľ čo na východe sa uprednostňujú nemecké mená ako Emil a Karl.

V Nemecku sa Noe stále drží na vrchole rebríčka v celej krajine.

Mohamed je čoraz populárnejšie meno na celom západe. V minulom roku sa v jednom írskom meste dostalo na prvé miesto rebríčka. Vo Francúzsku má každý piaty novorodenec islamské meno, pričom najpopulárnejšie je meno Mohamed. V Bruseli je teraz najčastejším chlapčenským menom, ktoré sa dáva všetkým novorodencom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *