Môžete potraviny skladovať na balkóne? Tisíce Slovákov robia stále tú istú chybu

pexels dom j 297382

Veľká Noc je pred nami a s ňou sa okrem rodinných stretnutí objaví aj nepríjemný problém. Ide o nedostatok miesta v chladničke. Jednoducho praská vo švíkoch priveľa jedla. Môžeme teda skladovať potraviny na balkóne? Bohužiaľ, chyba má často katastrofálne následky. 

Chladnička praská vo švíkoch

Nakupujeme, varíme, pripravujeme a pečieme. Výrobky tiež krájame do šalátov, pečieme koláče a vykonávame mnoho ďalších činností, ktorých výsledkom sú chutné veľkonočné jedlá . Je čas začať Veľkú Noc, no s ňou môže nastať problém, s ktorým sa musia vysporiadať mnohí Slováci.

Ide o nedostatok miesta v chladničke. Nič iné sa do nej nezmestí. Čo robiť? Riešením v takýchto situáciách je balkón. Potraviny, ktoré sa nám nezmestia do chladničky, idú tam. Môžeme však držať riad mimo bytu a chladničky? 

Skladovať na balkóne – túto chybu nerobte

Potraviny skladujeme v chladničke, aby sme minimalizovali riziko vzniku mikroorganizmov. To si vyžaduje nízku teplotu, pretože škodlivé baktérie sa tam množia oveľa pomalšie. Musíme tiež pamätať na udržiavanie stálej teploty v chladničke. Keď však na Veľkú Noc už naša chladnička nezvládne ďalšiu porciu jedla, naskytne sa istá myšlienka.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prebuďte črevá, naštartujte metabolizmus, zastavte proces starnutia. Začnite jesť toto
chladnicka elektrina

Možno by sme mohli dať jedlo na balkón? Je ešte relatívne zima a je tam toľko miesta. Bola by škoda to nevyužiť. Na balkóne sa nám však nedarí udržiavať stálu teplotu. Môže sa líšiť o niekoľko stupňov. Je dôležité čo najskôr zjesť jedlo, ktoré si necháme na balkóne. 

Balkón nie je taký čistý ako chladnička

Je tiež potrebné si uvedomiť, že balkón nikdy nebude taký čistý ako naša chladnička. Sú tam rôzne znečisťujúce látky: prach, vtáčí trus a dokonca aj červy. Už len pri pomyslení na to mi je zle. To všetko sa môže dostať do našich jedál. Zeleninový šalát s červami nám môže spôsobiť nechcené pocity.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začnite jesť hrsť denne a toto sa začne diať s vašim telom

Preto je také dôležité správne chrániť potraviny, ktoré skladujeme na balkóne. Poháre a nádoby musia byť tesne uzavreté a uzavreté. Aj hrnce s pokrievkami je potrebné dodatočne prikryť potravinovou fóliou. Počas veľkých mrazov by sme na balkón nemali dávať potraviny.

Pokiaľ nebudeme mať istotu, že takto nízke teploty budú pokračovať aj počas dňa. Pri rozmrazovaní potravín existuje riziko otravy jedlom. Písali sme o tom, ako zabrániť vzniku námrazy v chladničke. Odporúčali sme aj riešenie, ako sa zbaviť nepríjemných pachov z chladničky. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *