Zakážu Slovákom kúriť v krboch? Vyzerá to, že nás čaká veľká novinka

krb zakaz

Musíme sa pripraviť na rozsiahlejšiu reguláciu našich každodenných životov, ako sme boli doteraz zvyknutí. Európska únia má v tejto oblasti ambiciózne ciele a sústredí sa na problém znečistenia ovzdušia. V minulosti sa zamerala hlavne na emisie skleníkových plynov, avšak teraz sa pozornosť obracia aj na prachové častice vypúšťané napríklad krbmi.

Prísne limity pre krby

Ukazuje sa, že prachové častice môžu byť veľmi nebezpečné, čo si vyžaduje okamžité opatrenia. Vzhľadom na tieto obavy nevyznie budúcnosť krbov veľmi optimisticky. Pravdepodobne sa najskôr budú vyžadovať zlepšenia ich ekologickosti a efektivity, kým nakoniec nebude ich používanie úplne zakázané.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vložte túto vec do chladničky a účty za elektrinu budú o polovicu nižšie

Nemecko už prijalo prísnejšiu reguláciu týkajúcu sa emisií prachových častíc z krbov, ktorá sa vzťahuje na nové aj existujúce inštalácie. Toto opatrenie prakticky zakazuje používanie starších modelov krbov, ktoré nesplňujú nové limity, často sa jedná o produkty vyrobené medzi rokmi 1995 a 2010.

Značné náklady spojené s reguláciou

Identifikácia krbov, ktoré spĺňajú nové normy, nie je jednoduchá a vyžaduje si expertízu. V prípade, že krb prekročí povolené limity, ponúkajú sa tri riešenia: zákaz používania, kúpa nového krbu alebo inštalácia separátora prachových častíc. Cena za takýto separátor sa pohybuje okolo 1000 eur, čo predstavuje významnú finančnú záťaž.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Prebuďte črevá, naštartujte metabolizmus, zastavte proces starnutia. Začnite jesť toto

Je nerealistické dúfať, že podobné regulačné tlaky sa vyhnú Slovensku. Práve naopak, je dôležité mať ich na pamäti pri rozhodovaní o nákupe nového krbu, pričom je odporúčané voliť varianty spĺňajúce najprísnejšie limity, aby sa predišlo budúcim problémom.

17 Replies to “Zakážu Slovákom kúriť v krboch? Vyzerá to, že nás čaká veľká novinka

 1. Zachviľu európska únia zákaze aj prdiet pre uhlíkovu stopu. Prečo ich toto nenapadne aj pre veľké spoločnosti? Budeme jest kobylky a červíky a žiť v jaskyniach. Nech si Amerika buzeruje vlastných občanov ved vieme odkial vietor vanie. Ak teda veľmi chcú naozaj znížiť CO2 treba podporiť vedu a výskum pre nové zdroje energie a vykurovacie systémy. Plyn vadí, drevo vadí a co maju byť ozaj ľudia v zime?

  1. Už tí ekoteroristi prišli s myšlienkou že aj ľudské dýchanie zvyšuje CO2 v ovzduší. Už premýšľajú ako znížiť dýchanie ľuďom. Kto sa debil narodil ešte väčší debil skape.

  2. Prečo americké spoločosti zničili vynálezy N Teslu?Predsa potom by nemohli hrabať peniaze z vyroby drahých energií.Boli by sme mali energie zadarmo zo slnka, bez emisií a znečistenia.Preto nam teraz fiktujú, čo môžeme a čo nie.EÚ im pritakáva a nam určuje nariadenia.Dúfam, že za toto Eú coskoro nebude.

 2. Hlavne že veľké spaľovne na nemecké plasty sa vo veľkom schvaľujú na Slovensku, tie určite neprodukujú ani popol ani škodlivé látky.

 3. Uhnia môže zakazovať čo chce, ja budem kúriť drevom furt, lebo diskriminovať sa nedám! Som zvedavý ako by vyriešili osady asociálov. Oni spaľujú od dreva cez drevotriesku – bukas, gumy, plasty a všetko čo horí. Hlavne že je teplo. Im nezakážu nič, lebo oni sú nedotknuteľný.

  1. Presne, veď preto som hlasoval proti vstupu do tohto fašistického spolku. O tomto dom presviedčal ostatných a tí ma osočovali že som proti Slovensku. Teraz sami chcú odchod z eú.

 4. Ludkovia, aj vy ste EU, coskoro su EU volby tak sa pytajte poslancov. Co tu placete? Rakovina vam nevadi? Nemoznost otvorit si okno doma od septembra do maja vam nevadi? Ci len palit lacne drevko a zabijat cele okolie?

  1. Každý krb/kotol keď dosiahne prevádzkový teplotu prestane smrdieť, lebo dochádza k dokonalejšiemu spaľovaniu, rovnako ako pri aute. Smrdí pri mokrom dreve, alebo keď sa pridusí. Galapágy vegetácia z popola a CO2. Pozor čomu veríte! Toto je len CO2 loby. CO2 je základný stavebný prvok rastlín. Zvyšuje úrodu. Jeho zastúpenie v ovzduší je najmenšie spomedzi skleníkových plynov. Globálne otepľovanie by tu bolo aj bez človeka. Spomalenie, alebo zastavenie teplého golfskeho prúdu prinesie do Európy novú veľkú/malú dobu ľadovú. Striedanie teplých období a dôb ľadových sú zemské cykli. Človek sa na tom podieľa len za špičku nechta a EU len za špičku tej špičky. Jedna jediná sopka vychrlí toľko CO2, koľko celé ľudstvo nedokáže vyprodukovať za cca 8-10 rokov (ak si dobre pamätám). Všetko si viete dohľadať. Používajte rozum a prídete na to, že vám klamú. Svojim ľahkovážnym pritakávaním na ideologickú propagandu podporujete vyťahovanie peňazí z peňaženiek nás všetkých v prospech záujmových skupín. Zároveň podporujete okliestovanie osobnej slobody nás všetkých. Podporujete tak obmedzovania cestovania autom lietadlom loďou… Podporujete svoje vlastné sledovanie inými. Podporujete tak prikazovanie zakazovanie vyžadovanie pod rúškom sankcií a pokút. Príčina rakoviny tkvie v niečom inom. Nič v zlom, ale z takýchto ľahko vypatlateľných sa ťaží. Práve tí sú potom ďalšími podporovateľmi tohto marxizmu, tentokrát v podaní kolektívneho západu, na princípe svetlejších ideologických zajtrajškov. Ľudia ako vy sa potom zrazu začnú pýtať prečo nič nemôžeme? Lebo ste to celú dobu podporovali. Lebo ste ten systém okliestovania pomohli stvoriť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *