Mravce budú utekať o život. Postriekajte ich niečím, čo má každý doma

ako sa zbavit mravcov

Mravce sú pre záhradkárov nepríjemné. Tento hmyz sa rýchlo množí a môže byť na pozemku skutočnou pohromou! Znetvoria trávnik a narúšajú trávenie času vonku, dostanú sa do domu a niekedy vás môžu aj bolestivo poštípať!

Niet divu, že záhradkári hľadajú účinné spôsoby, ako sa mravcov v záhrade zbaviť. Vynikajúce patenty využívajú Američania, ktorí sa starajú o to, aby ich trávniky boli bez nepozvaných hostí.

Mravce nie sú také zlé, ako sa zdá

Niet pochýb o tom, že prítomnosť mravcov v záhrade je nepríjemná, najmä ak bojujete s inváziou tohto hmyzu. Nadmerná aktivita hmyzu spôsobuje nerovnosti trávnika, sťažuje starostlivosť o trávnik a odrádza ľudí od pobytu v záhrade.

Znamená to však, že sa musíte mravcov zo záhrady zbaviť za každú cenu? Nie tak celkom. Sú dôležitou súčasťou ekosystému a môžu byť prospešné. Kypria pôdu, čím ju robia priepustnejšou. Pomáhajú tiež pri šírení rastlín a opeľovaní, navyše sú nápomocné pri boji proti škodcom.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Chcete najlepšiu úrodu? Pozbierajte v lese toto a zalejte tým sadenice

Preto sa neodporúča mravce úplne vyhubiť. Môže to byť totiž náročné, pretože jediným spôsobom, ako to urobiť, je vyhubiť kráľovnú. Namiesto toho sa odporúča použiť ekologickejšie metódy na zníženie populácie mravcov, ktoré nebudú mať negatívny vplyv na životné prostredie, ale pomôžu v boji proti zamoreniu týmto nepríjemným hmyzom.

Nechcete mravce? Postarajte sa o svoj trávnik

Je dôležité si uvedomiť, že mravce sa najlepšie cítia v zanedbanom trávniku – ochabnuté, voľne posadené steblá s fľakmi suchej pôdy sú pre ne rajom. Preto ak sa chcete zbaviť mravcov, najprv sa postarajte o svoju záhradu.

Trávnik by mal byť hustý a hrubý a pôda by mala byť vlhká – tieto podmienky mravcom nevyhovujú. Musíte ho teda pravidelne kosiť a hnojiť a dosievať, čím vyplníte prázdne miesta. Dôležité je tiež pohrabať trávnik, aby sa vyhladili všetky kopčeky. Takto ošetrené mravce sa rýchlo rozptýlia.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Urobte tento trik s droždím a vaše sadenice budú silné a zdravé bez škodcov

Takto Američania bojujú proti mravcom

V boji proti mravcom sa oplatí vyskúšať niekoľko trikov priamo zo zámoria. Americkí záhradkári presne vedia, ako sa vysporiadať s inváziou neodbytného hmyzu na ich trávnikoch. Okrem pravidelnej údržby trávnika používajú osvedčené domáce prostriedky.

Ak sa chcete účinne zbaviť hmyzu, siahnite po prostriedku na umývanie riadu, ktorý jednoducho pridáte do pohára vody spolu s trochou oleja. Hotovú zmes potom nastriekajte na miesto, kde hmyz žije.

V blízkosti mraveniska môžete rozsypať aj diatomitickú zeminu. V prípade väčšieho zamorenia sa môžeme uchýliť k trochu radikálnejším opatreniam, ako je bórax, ktorý sa však musí používať mimo dosahu detí a domácich zvierat.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *