Mráz a sneženie príde už tento týždeň. V týchto oblastiach bude až -5 stupňov a snežiť

zima sneh pocasie slovensko

Tešili ste sa na príjemné teploty? Bohužiaľ, meteorológovia hlásia rýchlu zmenu. Letné dni budú minulosťou, keďže sa blíži studený front, ktorý prináša mrazy a sneženie.

Sobota večer znamenala začiatok zmien. Okolo 20:00 začalo pršať na severe a postupne sa dažďové oblasti rozšírila na západ, severozápad a sever Slovenska. V noci sa očakáva dážď po celom území.

Nedeľa prinesie ešte výraznejšie zmeny. Zrážky budú ustupovať, ale teploty sa drasticky znížia, až o 10 °C v porovnaní so sobotou. Maximálne teploty sa budú pohybovať od +7 do +14 °C. Prichádza výrazné ochladenie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Uhorky budete zbierať až do jesene. Recept záhradkárov na bohatú úrodu

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) očakáva, že nad naším územím prejde výrazný studený front spojený s hlbokou tlakovou nížou, ktorá sa presunie zo Škandinávie na severozápadné Rusko. Tento front prinesie chladný vzduch a s ním spojené prehánky a dažď, ktoré postupne vystrieda sneženie vo vyšších polohách.

Na začiatku budúceho týždňa nás čaká ustálené, prevažne slnečné počasie, no s extrémne nízkymi teplotami. Rána budú chladné až mrazivé, s teplotami od +4 do -5 °C. Druhou polovicou týždňa sa situácia môže zmeniť, keď tlaková níž ovplyvní počasie na našom území a prinesie zmiešané, či dokonca snehové zrážky, najmä na severe.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Európu tieto dni zasiahne extrémne počasie. Tu bude nad 40 stupňov

Pripravte sa na radikálnu zmenu počasia, ktorá bude mať vplyv na celý týždeň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *