Na letisku neminiem za vodu ani cent. Vďaka tomuto triku ju mám zadarmo

bottle 2032980 1920

Zákaz nosenia vody cez letiskové brány mnohých ľudí prekvapuje a poburuje. Cestujúci nechcú preplácať v letiskových obchodoch. Málokto vie, že existuje jednoduchý spôsob, ako ušetriť peniaze. Poradíme vám, kde na letisku získať vodu zadarmo. Stačí na to jednoduchý trik.

Letiskové obchody sú drahé a za 0,5 litrovú fľašu vody musíte zaplatiť aj cca. 10 PLN. Takáto cena mnohých ľudí vyrazí dych, ale piť treba. Našťastie, na rehydratáciu po prechode bránami nemusíte míňať majland. Tu je návod, čo môžete urobiť, aby ste získali vodu na cestu úplne zadarmo. Stačí, ak si so sebou vezmete 1 vec.

Prečo si na letisko nemôžete priniesť vodu?

Zákaz vnášania vody a iných nápojov cez brány vyplýva z bezpečnostných predpisov zavedených pred takmer 20 rokmi. Keď CIA zistila, že teroristi našli spôsob, ako premeniť fľaše s nápojmi na bomby, bolo zakázané vnášať na letiská tekutiny vo fľašiach väčších ako 100 ml.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Káva má úžasné účinky. Dajte ju do chladničky a zistíte

Okrem toho musia byť všetky tieto malé nádoby zabalené v 1 litrovom vrecku. Preto nie je možné vziať si so sebou vodu. Mnoho ľudí si myslí, že jedinou možnosťou, ako sa počas čakania na let niečoho napiť, je kúpiť si vodu na letisku. Cena jednej malej fľaše tam dokonca predstavuje cca. 10 Sk. Našťastie existuje jednoduchý spôsob, ako mať vodu na cestu úplne zadarmo.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Poznáte túto super zeleninu? Pre mladistvý vek a srdce je to zázrak

Kde získať vodu na letisku zadarmo?

Získať bezplatnú vodu na letisku je veľmi jednoduché. Ak si pozorne preštudujete bezpečnostné predpisy, prídete k záveru, že cez brány zakazujú prenášať tekutiny, ale nie nádoby s tekutinami. V praxi to znamená, že si so sebou môžete vziať prázdnu fľašu alebo bidón a po prechode bránami si ju naplniť vodou z kohútika alebo špeciálneho pítka.

V zahraničí sa na väčšine letísk nachádzajú miesta s pitnou vodou. Pitné žľaby sa zvyčajne nachádzajú v tranzitnom priestore, hneď za bezpečnostnými bránami. Po prechode bezpečnostnou kontrolou stačí z príručnej batožiny vybrať prázdnu fľašu a naplniť ju čistou vodou, ktorá je zadarmo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *