Na Putina je zatykač a ten si pokojne vycestoval mimo Ruska: Pozrite, kde provokoval Zelenského

putin na kryme

Ruský prezident Vladimir Putin v sobotu navštívil Krym pri príležitosti deviateho výročia jeho anexie od Ukrajiny napriek tomu, že Medzinárodný trestný súd (ICC) naň v piatok vydal zatykač v súvislosti s údajnými vojnovými zločinmi v tejto východoeurópskej krajine.

Anton Geraščenko, poradca ukrajinského ministra vnútra, zverejnil na Twitteri video s Putinom a tvrdí, že ruský líder počas svojej návštevy „viditeľne kríva“.

Putinovo zdravie bolo v posledných mesiacoch spochybňované, pričom od začiatku vojny v minulom roku pribúdali diagnózy ruského lídra z kresla. V minulosti sa používatelia sociálnych médií a analytici snažili interpretovať zábery, ktoré ho ukazovali, ako zjavne kríva po Červenom námestí, drží sa svojho stola a ukazuje bezvládnu pravú ruku.

„Viditeľne krívajúci Putin pricestoval na okupovaný Krym Ruské zdroje informujú o Putinovej návšteve Sevastopola, kde „oslávil“ výročie anexie Krymu. Čo bude mimochodom jedným z bodov Putinovho zoznamu obvinení na haagskom súde,“ napísal v sobotu Geraščenko.

Napriek tomu sa nezdalo, že by Putinove údajné zdravotné ťažkosti bránili alebo ovplyvňovali priebeh vojny na Ukrajine, kde sa boj medzi jeho silami a ukrajinskými jednotkami rozšíril do veľkých miest vrátane Kyjeva, Odesy a Chersonu. Najnovšie sa boje zintenzívnili v Bachmute v ukrajinskej Doneckej oblasti, ktorá bola miestom niekoľko mesiacov trvajúcich bojov medzi ruskými a polovojenskými silami proti ukrajinským jednotkám.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *