Rusi odkazujú Slovensku: Budete niesť plnú zodpovednosť za eskaláciu a rozšírenie konfliktu

nad

Veľvyslanectvo Ruskej federácie v Bratislave vydalo svoje stanovisko k plánovanému odovzdaniu slovenských bojových stíhačiek MiG- 29 Ukrajine.

„V súvislosti s rozhodnutím vlády Slovenskej republiky o odovzdaní Ukrajine stíhačiek MiG-29 a raketových systémov protivzdušnej obrany KUB by sme opätovne chceli zdôrazniť stanovisko Ruska, podľa ktorého dodávky zbraní a vojenskej techniky (vrátane leteckej) kyjevskému režimu majú za následok len predlžovanie bojov, zvyšovanie počtu obetí, a to aj medzi civilným obyvateľstvom, a vôbec neprispievajú k vyriešeniu krízy na Ukrajine, ako tvrdí Bratislava,” uvádza sa v úvode stanoviska ruskej ambasády v Bratislave.

Veľvyslanectvo poukazuje na porušenie zmluvy a varuje pred eskaláciu konfliktu, za ktorú budú niesť plnú zodpovednosť výlučne iniciátori prijímaných rozhodnutí.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vytlačte toto ovocie do vody a pite. Najlepšie hydratujete telo, ktoré bude silné

„Darovanie Kyjevu vojenskej techniky sovietskej/ruskej výroby je okrem toho z právneho hľadiska nezákonné, pretože príslušné rusko-slovenské dohody jednoznačne vylučujú odovzdanie zbraní a vojenskej techniky tretím krajinám bez povolenia krajiny výrobcu. Bratislava si musí jasne uvedomiť, že čoraz aktívnejšie zapájanie do vojenskej podpory kyjevského režimu môže mať za následok nepredvídateľnú a nebezpečnú eskaláciu konfliktu, za ktorú budú niesť plnú zodpovednosť výlučne iniciátori prijímaných rozhodnutí,” upozorňuje ruské veľvyslanectvo.

Dočasný minister obrany Jaroslav Naď posiela Moskve tvrdý odkaz

„MOSKVA SI MUSÍ UVEDOMIŤ, ŽE UŽ TU NEVLÁDNU RUSKÍ AGENTI AKO V MINULOSTI

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tieto rastliny vysaďte na miesto, kde vyzbierate cesnak a cibuľu

A že nám nebudú hovoriť, čo môžeme a nemôžeme robiť. To po prvé.

No a po druhé, ako tak čítam tento a iné výplody veľvyslanectva krajiny, ktorá je dnes jednoznačným agresorom a režimom agresivity, zla a útočnej vojny, tak mám výrazne silnejúci pocit, že sme tam nechali tých agentov, aj napriek výraznému zníženiu, ešte veľa a treba ďalších poslať kadeľahšie.

Plnú zodpovednosť za to ponesú výlučne agenti FSB a GRU, ktorí si myslia, že si tu budú robiť čo chcú. Ale mýlia sa… Veľmi sa mýlia…“ napísal Naď na sociálnej sieti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *