Na západe ľudia dávajú do šporáku mince. Slováci o tom ešte nevedia

sporak

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami väčšinu z nás začína premáhať každoročný predvianočný maratón pozostávajúci z pečenia koláčikov, hľadania darčekov a upratovania domácnosti.

Samozrejme, upratujeme po celý rok, ale niektoré predmety, najmä tie viditeľné, sa umývajú častejšie ako tie, ktoré nie sú tak viditeľné.

Čistenie rozohriatej rúry je náročná práca.

Medzi tie skryté patrí napríklad rúra na pečenie. Zodpovedné gazdinky ju možno po každom pečení utierajú, ale zaneprázdnené to často nerobia, takže vnútro rúry si po roku používania môže pýtať vydrhnutie.

Zbaviť sa mesiacov zapečených zvyškov však nie je jednoduché. Často aj špeciálne vyvinuté produkty potrebujú čas na odstránenie pripečených potravín. A keďže času je často málo, prinášame vám tip, ako sa týchto nevzhľadných zvyškov po skvelých obedoch a večeriach zbaviť rýchlejšie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Okná vám vydržia čisté celý rok, ak ich raz umyjete takto

Nie je to známa metóda a určite je veľmi nečakaná. Navyše vás to nebude nič stáť, aj keď pomoc sa skrýva vo vašej peňaženke.

Mince vyčistia rúru, plechy na pečenie aj vodný kameň

Mince vám môžu pomôcť vyčistiť rúru. Najlepšie 1€ alebo 2 eurová. Miesto, ktoré potrebujete vydrhnúť, navlhčite čistiacim prostriedkom a vodou, vezmite jednu mincu a prechádzajte jej okrajom po spálenej ploche vo všetkých smeroch.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Priložte si túto zeleninu na boľavé kĺby na toľkoto minút a zbavíte sa bolesti

Je ťažké tomu uveriť, ale naozaj to funguje. Všetky druhy drôtov sú na túto činnosť príliš mäkké. Rovnakým spôsobom môžete vyčistiť aj plechy na pečenie. Navlhčite ich čistiacim prostriedkom a vodou, oškrabte ich, opláchnite nečistoty a postup opakujte, kým nebude váš plech na pečenie ako nový.

Mince sú užitočné aj vtedy, ak sa potrebujete zbaviť usadeného vodného kameňa, napríklad v odtoku toalety. Vypustite z neho všetku vodu a okrajom mince zoškrabte vodný kameň. Uvidíte, že vaša toaleta bude opäť splachovať ako nová, keď sa zbavíte upchatého odtoku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *