Nabíjate si takto mobil? Obrovský pozor, varuje odborník

pexels tracy le blanc 607812
Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Nabíjanie telefónu na autobusovej zastávke alebo v telocvični je dnes úplne normálne. Verejné miesta majú špeciálne priestory, ktoré ponúkajú elektrinu a dokonca aj pripravené káble so zástrčkou. Mali by sme ich používať? Nuž, je lepšie neriskovať.

Kyberšikanovanie postihuje každý deň tisíce ľudí bez ohľadu na vek alebo postavenie. Vírus v telefóne môže ukradnúť naše citlivé údaje a viesť k skutočnej tragédii. Zachytenie takéhoto škodlivého softvéru je triviálne a ani si neuvedomíme, kedy k nemu došlo. Jedným z takýchto momentov je, keď nabíjate telefón na verejnom mieste. Odborník radí, ako sa pred možnou hrozbou chrániť.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Zbavte sa plesni v črepníkoch. Nasypte tam toto z kuchyni

Bezpečné nabíjanie telefónu na verejnom mieste

Aby ste sa ochránili pred takzvaným Juice Jackingom, musíte mať nabíjačku telefónu stále pri sebe. Používanie „verejných“ zariadení môže byť nebezpečné, pretože bezpečnosť takýchto portov sa kontroluje veľmi zriedkavo a hackeri si ju môžu efektívne vybrať a pripojiť svoj škodlivý softvér. Stanica síce dodáva energiu, ale v krátkom čase s ňou môže nadviazať komunikáciu a zachytiť súkromné údaje.

Rady od odborníka

Bezpečnostný inžinier spoločnosti Check Point Software Muhammad Yahya Patel je toho názoru, že najlepšie je nabíjať telefón z jeho vlastného kábla a zástrčky a tiež používať zásuvku alebo kábel, ktorý nepoužíva prenos dát. Takto sa zločinec nemôže dostať k vášmu zariadeniu.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Ako dlho môžete skladovať chlieb v mrazničke

Najbezpečnejší spôsob ochrany

  • Ak sa obávate odcudzenia údajov z telefónu, je najlepšie nepoužívať verejné nabíjacie stanice a nosiť so sebou powerbanku, ktorá zabezpečí napájanie zariadenia kedykoľvek a kdekoľvek. Treba však pamätať na to, že kyberšikana môže prebiehať aj bez priameho kontaktu. Stačí kliknúť na podozrivý odkaz, kde sa hacker vydáva za banku alebo člena rodiny a žiada od nás rôzne údaje, ktoré mu bez rozmýšľania poskytneme. Pozornosť by sme mali venovať aj stiahnutým aplikáciám. Infikované môžu byť dokonca aj tie z oficiálneho obchodu Google Play, ktorý je dostupný pre zariadenia so systémom Android. Základom je mať v telefóne antivírusový systém a pravidelne kontrolovať všetky nové aplikácie. Opatrnosti nie je nikdy dosť, najmä preto, že ak si stiahneme bezplatnú aplikáciu, nič nás to nestojí.
Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Je zdravé si zohriať jedlo v mikrovlnke? Asi neviete o tomto

Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *