Ak odchádzate na viac dní z domu, urobte tieto dôležité fotografie vašej domácnosti

pexels curtis adams 4682110

Existujú dokonale organizovaní ľudia, ktorí vždy vedia, či zamkli dvere, odpojili žehličku zo zásuvky alebo vypli plyn pod kanvicou. Ak medzi nich nepatríte, určite ste sa na dovolenke už veľakrát zamysleli nad tým, či je váš domov bezpečný. Nabudúce si pred odchodom odfoťte sporák a na takéto dilemy zabudnete.

Ak nie ste majstri organizácie, pravdepodobne v deň odchodu na dovolenku beháte po byte a horúčkovito dokončujete prípravy na cestu. Jednou rukou balíte posledné drobnosti do kufra, zatiaľ čo druhou pripravujete raňajky pre domácnosť alebo žehlíte oblečenie na cestu. Nakoniec, keď je všetko pripravené a zbalené, narýchlo opúšťate dom. Až cestou začnete premýšľať, či ste naozaj uhasili oheň na sporáku alebo nechali zapojenú žehličku. Existuje jednoduchý spôsob, ako sa takýmto situáciám vyhnúť.

Vypnutie sporáka vám dodá pokoj

Ak patríte k ľuďom, ktorí večne premýšľajú, či ste napríklad vypli plyn pod rýchlovarnou kanvicou, môžete použiť triviálny, ale geniálny trik. Po dokončení prípravy raňajok v deň, keď odchádzate na dovolenku, odfoťte sporák. Keď začnete pochybovať, či je skutočne vypnutý, budete ho môcť nájsť a uistiť sa, že vášmu bytu nehrozí katastrofa.

Tento patent môžete uplatniť nielen na sporák. Vyfoťte si všetky spotrebiče, ktoré ste používali v deň, keď ste odišli. Môže to byť už spomínaná žehlička, ale napríklad aj žehlička na vyrovnávanie vlasov alebo vysávač. Ak sa vám v minulosti stalo, že ste počas dovolenky rozmýšľali, či ste zavreli všetky okná alebo balkónové dvere, môžete si ich tiež odfotiť. Vďaka tomuto jednoduchému postupu si budete môcť užívať dovolenku bez obáv o bezpečnosť vášho domova.

Čo ešte sa oplatí urobiť pred odchodom na dovolenku?

Existujú aj ďalšie osvedčené patenty, ktoré sa oplatí použiť pri príprave na cestu.

  • Prepnite svoju chladničku do dovolenkového režimu. Vopred sa uistite, že sa v nej nenachádzajú veci, ktoré by sa mohli pokaziť (napr. mliečne výrobky, vajcia alebo mäso). Spotrebič zvýši teplotu v chladničke (nie v mrazničke!) na 15 °C, takže získate nižší účet za elektrinu.
  • Niekoľko dní pred odchodom umiestnite do mrazničky malú nádobu s vodou. Keď sa tekutina zmení na ľad, položte na ňu akúkoľvek mincu. Takto môžete skontrolovať, či sa produkty v mrazničke počas vašej neprítomnosti rozmrazili (bude to signalizované tým, že minca klesne).
  • Pred odchodom z domu zatvorte vodovodný kohútik. Ak počas vašej neprítomnosti dôjde k poruche (napr. prasknutá hadica na WC), byt nebude zaplavený.
  • Vypnite všetky spotrebiče okrem chladničky. Nebudú odoberať elektrickú energiu, čo sa premietne do vyššieho účtu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *