Najľahší spôsob ako sa zbaviť pavúkov vo vašom dome

pavuk

S príchodom jari a krásneho počasia sa v zákutiach domu začínajú objavovať pavúky. Pomaly začíname otvárať okná a to môže spôsobiť, že sa dostanú dovnútra. Ako ich môžeme odradiť?

Na jednej strane sú pavúky v dome užitočné, pretože chytajú iný hmyz. To však nič nemení na tom, že ich v dome nechceme. Zistite, ako sa pavúkov rýchlo zbaviť.

Odkiaľ sa pavúky v našich domoch berú?

Mnoho ľudí to nevie, ale pavúky často žijú v našich domoch. Ukrývajú sa v zákutiach, skrývajú sa v prasklinách v stenách alebo v podlahe. Vychádzajú von, keď je čas hľadať si partnera.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vyhoďte tieto rastliny zo záhrady, ak nechcete mať kliešte

Pavúky sa môžu do domov dostať aj cez otvorené okná. Teraz, keď už pomaly cítiť jar a častejšie vetráme miestnosti, sa ich môže objaviť viac. Našťastie ich môžeme odradiť.

Proti pavúkom môžeme použiť niekoľko jednoduchých trikov. Tie ich udržia ďaleko od našich domovov. V prvom rade sa oplatí vysadiť určitú rastlinu, ktorú pavúky nemajú v obľube.

Ako si pavúky odohnať?

Pavúkov sa môžeme zbaviť naozaj jednoduchým spôsobom. Stačí, ak si na parapet dáte kvetináč s určitou bylinou. Bude to fantastický doplnok k vašej limonáde a zároveň odoženie hmyz.

Pavúky nemajú rady vôňu mäty piepornej, preto môžeme na parapet umiestniť kvetináč s touto rastlinou. Rastliny sa dajú ľahko nájsť v supermarketoch, ale môžete si ich vypestovať aj sami. Ako inak sa môžete zbaviť pavúkov?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nevyhadzujte obaly z vajec. Dajú sa z nich vyrobiť úžasné veci a ešte ušetríte

Jednoduchý spôsob, ako sa zbaviť pavúkov

Proti pavúkom môžeme použiť aj jednoduchú zmes. Stačí zmiešať citrónovú šťavu a vodu. Ak nemáte doma citrusové plody, môžete do vody pridať kyselinu citrónovú.

Túto zmes použite na utieranie okenných rámov a postriekanie miest, kde sa pavúky často vyskytujú. Kyselina citrónová spôsobí, že prestanú navštevovať náš domov a my si vydýchneme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *