Najlepší trik, ako odplašiť myši. Už sa nikdy nevrátia

mys

Blížiaca sa zima prináša každoročný problém, ako zabrániť vniknutiu škodcov do našich domovov. Väčšinou ide o vynaliezavé tvory. V snahe ochrániť sa pred poveternostnými vplyvmi sa dokážu pretlačiť aj cez najmenšiu štrbinu.

Navyše nám hlodavce môžu spôsobiť oveľa viac nepríjemností, ako len zamorenie. Hrozí, že budú ohlodávať elektrické káble a prenášať množstvo chorôb.

Kontrola trhlín

V prvom rade skontrolujte, či sa v stenách, stropoch, medzerách v oknách, priestoroch pod verandami a dutinách v murovaných základoch nenachádzajú diery. Myši sa k vám môžu dostať aj cez vaňu alebo umývadlo, ak potrubia nie sú riadne utesnené.

Všetky nájdené diery zamurujte, ale predtým do nich napichnite kovový drôt. Je to jedna z mála vecí, ktoré nedokážu rozhrýzť.

Skontrolujte aj nízke, husté kríky v blízkosti domu, ktoré môžu hlodavcom poskytovať úkryt.

Dávajte pozor na trus a škrabance

To, že sa v dome usídlili hlodavce, spoznáte podľa ich trusu. Vyzerá ako tmavé zrnká ryže, roztrúsené po stenách alebo na miestach, kde je jedlo.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toľko vajec jedzte denne a začnete chudnúť. Toto si však zapamätajte

Prehryzené diery môžete nájsť aj v škatuliach, taškách alebo vreciach s krmivom pre domáce zvieratá. Škrabance na lištách v blízkosti dier v podlahe. Napríklad vedľa radiátorov. Taktiež aj pižmový zápach.

Čistenie krmiva a príchutí.

Je dôležité udržiavať poriadok. Nenechávajte zvyšky jedla voľne prístupné. Ak u vás myši nenájdu nič na jedenie, pravdepodobne sa presunú ďalej.

Bojovať môžete aj pomocou vôní. Existujú také, ktoré myši naozaj neznášajú. Patrí medzi ne levanduľa, harmanček, mäta a ľubovník. Mätový olej je pre myši taký odpudzujúci, že prehluší aj pachy potravín, ktoré by si inak nevšimli.

Navlhčite bavlnené handričky mätovým olejom a umiestnite ich na miesta, ktoré myši používajú. Napríklad na miestach, kde by mohli vniknúť do domu alebo do odpadkového koša. Raz týždenne tento repelent obnovte novým olejom, aby nevyschol.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci zbytočne platia veľa za vodu. Stačí urobiť trik pri splachovaní

Odplašte ich hadím a mačacím trusom

Hadí trus je ďalším strašiakom myší, ktorý oveľa menej vytvára príjemnú atmosféru. Obchody so zvieratami, ktoré často chovajú hady, vám ich určite poskytnú. Môžete si byť istí, že myš, ktorá ich zacíti svojím citlivým nosom, sa ich bude báť.

Rovnakú službu vám urobí aj mačka, alebo aspoň jej použitá podstielka. Tú, samozrejme, nechcete mať v byte, ale niekde nablízku v záhrade vám urobí neoceniteľnú službu.

Dajte nástrahám šancu

Ak sa vám napriek všetkej snahe nedarí zbaviť sa myší, nastavte moderné výrobky, ktoré vás ich zbavia. Také, pri ktorých sa nemusíte obávať, že ich prehltnú vaše deti alebo domáce zvieratá.

Pozrite si, ako to urobiť, v priloženom videu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *