• 4 júna, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov, listov, kvetov a semien. Má nespočetné množstvo liečivých vlastností a na rozdiel od tradičného egreša rastie na strome, nie na kríku.

Oplatí sa ho lepšie spoznať a pravidelne ho radiť do svojho jedálnička. Stimuluje imunitný systém a omladzuje celé telo. Jeden kus tohto obľúbeného a zdravého ovocia má hodnotu 20 pomarančov. 100 gramov egreša obsahuje 470 – 680 mg vitamínu C. Odborníci tvrdia, že toto ovocie je najsilnejším antioxidantom na svete. Zbavuje sa škodlivých voľných radikálov, posilňuje kosti a imunitný systém, čistí cievy a podporuje tvorbu bielych krviniek. Indický egreš je veľmi bohatý na flavonoidy, triesloviny a minerálne látky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Skrytá funkcia radiátora, ktorá vám ušetrí peniaze každý mesiac

Proti cukrovke

Keďže podporuje pečeň a pankreas, znižuje hladinu cukru v krvi a reguluje tvorbu inzulínu. Výskum ukázal, že už 3 gramy egreša v prášku denne môžu byť veľmi účinné pri liečbe cukrovky.

Starostlivosť o vlasy, pokožku a nechty

Napomáha regenerácii pokožky, znižuje vypadávanie vlasov, spomaľuje šedivenie, ale je veľmi účinný aj proti lupinám. Nachádza sa v mnohých kozmetických prípravkoch, šampónoch, krémoch, pleťových a telových mliekach. Odporúča sa aj pri rôznych kožných problémoch, ako je akné, akné, rosacea.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vezmite mlieko do záhrady a vyriešite problém s vašimi rastlinami

Proti žalúdočným problémom

Je veľmi účinný aj proti bolestiam žalúdka, hnačkám, zvracaniu, kŕčom, infekciám a rôznym tráviacim problémom.

Účinný detoxikačný prostriedok

Výskum naznačuje, že je silným tonikom Ukázalo sa, že indický egreš je jedným z najúčinnejších detoxikačných prostriedkov, ktorý pomáha zbaviť pečeň nahromadených toxínov.

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *