Najzdravšie ovocie na svete, na ktoré zabúdame. Jeden kus je viac ako 20 pomarančov

egrese

Indické egreše boli v staroveku veľmi cenené, ale spomínajú sa aj v ajurvédskych textoch. Užitočné sú všetky ich časti vrátane koreňov, listov, kvetov a semien. Má nespočetné množstvo liečivých vlastností a na rozdiel od tradičného egreša rastie na strome, nie na kríku.

Oplatí sa ho lepšie spoznať a pravidelne ho radiť do svojho jedálnička. Stimuluje imunitný systém a omladzuje celé telo. Jeden kus tohto obľúbeného a zdravého ovocia má hodnotu 20 pomarančov. 100 gramov egreša obsahuje 470 – 680 mg vitamínu C. Odborníci tvrdia, že toto ovocie je najsilnejším antioxidantom na svete. Zbavuje sa škodlivých voľných radikálov, posilňuje kosti a imunitný systém, čistí cievy a podporuje tvorbu bielych krviniek. Indický egreš je veľmi bohatý na flavonoidy, triesloviny a minerálne látky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do prania hoďte igelitový sáčok. Funguje to ako sušička

Proti cukrovke

Keďže podporuje pečeň a pankreas, znižuje hladinu cukru v krvi a reguluje tvorbu inzulínu. Výskum ukázal, že už 3 gramy egreša v prášku denne môžu byť veľmi účinné pri liečbe cukrovky.

Starostlivosť o vlasy, pokožku a nechty

Napomáha regenerácii pokožky, znižuje vypadávanie vlasov, spomaľuje šedivenie, ale je veľmi účinný aj proti lupinám. Nachádza sa v mnohých kozmetických prípravkoch, šampónoch, krémoch, pleťových a telových mliekach. Odporúča sa aj pri rôznych kožných problémoch, ako je akné, akné, rosacea.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Sprchovanie každý deň? Je to dobré či na škodu?

Proti žalúdočným problémom

Je veľmi účinný aj proti bolestiam žalúdka, hnačkám, zvracaniu, kŕčom, infekciám a rôznym tráviacim problémom.

Účinný detoxikačný prostriedok

Výskum naznačuje, že je silným tonikom Ukázalo sa, že indický egreš je jedným z najúčinnejších detoxikačných prostriedkov, ktorý pomáha zbaviť pečeň nahromadených toxínov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *