Nalejte do rýchlovarnej kanvici Coca-Colu. Neuveríte, aký je to zázrak

kanvica

Coca-Cola nie je len populárny nápoj. Je to aj veľmi užitočný univerzálny čistiaci prostriedok. Vďaka svojmu pH 2,8 a kyseline fosforečnej dokáže vyčistiť škvrny od hrdze, mastnoty a odstrániť nežiaduci vodný kameň z predmetov. Jeho účinky sú porovnateľné s účinkami octu alebo citrónovej šťavy.

Čistí hrnce a toalety

Nalejte ho do zapečeného špinavého hrnca, panvice alebo pekáča a nechajte ho variť na miernom plameni približne 30 minút až hodinu. Špinu a mastnotu ľahko odstránite pomocou špongie a čistiaceho prostriedku.

Nastriekajte ho do záchodovej misy plnej vodného kameňa a nechajte pôsobiť niekoľko hodín. Potom stačí keramiku vydrhnúť kefou a misa bude ako nová.

Poradí si s hrdzou a mastnotou

Máte na oblečení mastné škvrny? Namočte ich na ½ hodiny do Coca-Coly a potom vyperte ako zvyčajne.

Zhrdzavené náradie, skrutky, matice alebo dokonca staré hrdzavé mince či šperky jednoducho namočte do Coca-Coly. Potom ich vydrhnite a opláchnite kefou. Ich povrch sa bude opäť krásne lesknúť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takto ukladajte potraviny v chladničke, aby vám fungovala roky. Výrobcovia to taja

Cola vám tiež pomôže uvoľniť hrdzavé skrutky. Stačí ju nechať vsiaknuť do zhrdzaveného povrchu.

Máte na príjazdovej ceste do garáže mastné olejové škvrny? Nalejte na ne kolu, nechajte ich niekoľko hodín pôsobiť a potom ich odstráňte hadicou. V okamihu budú preč.

Odvápnite svoju kanvicu a domácu kaviareň

Ešte nikdy nebolo jednoduchšie odstrániť vodný kameň z varnej kanvice ako s Coca-Colou. Stačí ju naliať tak, aby boli zaplavené všetky postihnuté miesta, nechať zovrieť a potom nechať asi ½ hodiny odstáť. Potom ju však nezabudnite dôkladne opláchnuť. Ocot urobí to isté, ale celá miestnosť bude kyslo zapáchať.

Podobným spôsobom možno odstrániť vodný kameň zo všetkých obľúbených kapsulových kávovarov. Chcete si pripraviť lahodné cappuccino, vložíte kapsulu do kávovaru a nič sa nedeje? Nalejte kolu do nádržky na vodu. Po zapnutí začne po chvíli vytekať do šálky, čím sa opäť vyčistia všetky upchaté cestičky.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Je potrebné umyť šupku banánu pred konzumáciou ovocia? Táto odpoveď vás šokuje

Nie je to len čistič

Ak vás v záhrade obťažujú slimáky, položte na zem malú misku s Coca-Colou, ktorá ich osvieži. Cukor v nej ich priláka a kyselina ich zabije.

Zároveň naštartuje váš kompost. Ak vám zostane nejaká Cola, ktorú už nechcete piť, nalejte ju do kompostu. Cukry v nej prilákajú mikroorganizmy a kyslosť pomôže rozložiť organickú hmotu, čím váš kompost príjemne povzbudí.

Cola môže fungovať aj ako skvelá marináda, vďaka ktorej bude mäso neuveriteľne jemné vďaka svojej kyslosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *