Namočte svoje strieborné šperky do kečupu. Všetci sa budú pozerať, ako blyštíte

pexels lumn 227574

Ako čistiť striebro a ako obnoviť lesk strieborných šperkov? Nie každý vie, že sa to dá urobiť domácimi metódami. Stačí použiť výrobky, ktoré už pravdepodobne máte. Tieto jednoduché triky zachránia a obnovia nejednu bižutériu.

Prakticky každý si uvedomuje, že strieborné šperky sa časom pokrývajú nevzhľadným tmavým povlakom a strácajú svoj lesk. To všetko je spôsobené vonkajšími faktormi a zložkami vzduchu, ktoré prichádzajú do kontaktu s briliantmi. Pri starostlivosti o šperky sa oplatí pravidelne ich čistiť. Rýchlo sa tak budete tešiť z jeho niekdajšieho lesku. Ukazuje sa, že na to môžete použiť domáce prostriedky. Čo by ste mali robiť?

Ako čistíte striebro? Ponorte ho do kečupu a budete ohromení

Strieborné šperky pokryté tmavým povlakom nie sú ničím, na čo by sme sa chceli pozerať. Väčšina z nás by chcela, aby žiaril rovnako jasne ako v deň, keď sme ho kúpili. Našťastie, tento efekt dosiahnete, ak svoje šperky vložíte do kečupu, aby sa… kečup. Rozotrite prípravok na predmet, jemne ho pretrite handričkou a počkajte približne 5 minút. Potom šperk opláchnite vo vode, aby ste odstránili zvyšky kečupu, a šperk bude žiariť ako nový.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Muž ukázal trik, ako úplne ľahko ošúpať zemiaky. Ľahšie to nemôže byť

Dávajte však pozor, aby ste striebro neoplachovali nad umývadlom pod tečúcou vodou. Drobné predmety môžu náhodne spadnúť do odtoku a ich vytiahnutie nebude jednoduché. Dávajte tiež pozor, aby ste kečupom nepokryli drahé kamene, ktoré by sa mohli poškodiť.

Čím čistiť striebro? Najlepšie výsledky prinášajú jednoduché metódy

Na TikToku @moniawy sa pred časom objavil trik na čistenie strieborných šperkov. Nezabudnite, že metódu nesmiete použiť na trblietky so zirkónmi a inými drahými kameňmi. Bohužiaľ, tie by sa pod vplyvom použitých prípravkov mohli nadobro odfarbiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Obaľte do tejto veci kuracie mäso a nepotrebujete olej na vyprážanie. Je to zdravé

Čo by ste mali robiť? Vyložte misku hliníkovou fóliou. Dajte do nej sódu bikarbónu a soľ a všetko zalejte prevarenou vodou. Vložte šperky dovnútra a počkajte niekoľko minút, kým tmavý povlak zmizne. Potom šperky opláchnite čistou vodou a utrite do sucha. Rovnaký postup môžete použiť aj na čistenie strieborných príborov.

@moniawy Szybki sposób na czyszczenie srebra. #silver #czyszczenie #srebro #soda #folia #sol #wrzątek #prosty #szybki #tani #sposob ♬ Lollipop – The Chordettes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *