• 16 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 6minúty čítania

Namočte svoje strieborné šperky do kečupu. Všetci sa budú pozerať, ako blyštíte

Namočte svoje strieborné šperky do kečupu. Všetci sa budú pozerať, ako blyštíte

Ako čistiť striebro a ako obnoviť lesk strieborných šperkov? Nie každý vie, že sa to dá urobiť domácimi metódami. Stačí použiť výrobky, ktoré už pravdepodobne máte. Tieto jednoduché triky zachránia a obnovia nejednu bižutériu.

Prakticky každý si uvedomuje, že strieborné šperky sa časom pokrývajú nevzhľadným tmavým povlakom a strácajú svoj lesk. To všetko je spôsobené vonkajšími faktormi a zložkami vzduchu, ktoré prichádzajú do kontaktu s briliantmi. Pri starostlivosti o šperky sa oplatí pravidelne ich čistiť. Rýchlo sa tak budete tešiť z jeho niekdajšieho lesku. Ukazuje sa, že na to môžete použiť domáce prostriedky. Čo by ste mali robiť?

Ako čistíte striebro? Ponorte ho do kečupu a budete ohromení

Strieborné šperky pokryté tmavým povlakom nie sú ničím, na čo by sme sa chceli pozerať. Väčšina z nás by chcela, aby žiaril rovnako jasne ako v deň, keď sme ho kúpili. Našťastie, tento efekt dosiahnete, ak svoje šperky vložíte do kečupu, aby sa… kečup. Rozotrite prípravok na predmet, jemne ho pretrite handričkou a počkajte približne 5 minút. Potom šperk opláchnite vo vode, aby ste odstránili zvyšky kečupu, a šperk bude žiariť ako nový.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Táto strana strúhadla sa nepoužíva a pri tom je to najväčší pomocník

Dávajte však pozor, aby ste striebro neoplachovali nad umývadlom pod tečúcou vodou. Drobné predmety môžu náhodne spadnúť do odtoku a ich vytiahnutie nebude jednoduché. Dávajte tiež pozor, aby ste kečupom nepokryli drahé kamene, ktoré by sa mohli poškodiť.

Čím čistiť striebro? Najlepšie výsledky prinášajú jednoduché metódy

Na TikToku @moniawy sa pred časom objavil trik na čistenie strieborných šperkov. Nezabudnite, že metódu nesmiete použiť na trblietky so zirkónmi a inými drahými kameňmi. Bohužiaľ, tie by sa pod vplyvom použitých prípravkov mohli nadobro odfarbiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Maximálne toľkoto dní, by ste mali nosiť jedno pyžamo, inak riskujete

Čo by ste mali robiť? Vyložte misku hliníkovou fóliou. Dajte do nej sódu bikarbónu a soľ a všetko zalejte prevarenou vodou. Vložte šperky dovnútra a počkajte niekoľko minút, kým tmavý povlak zmizne. Potom šperky opláchnite čistou vodou a utrite do sucha. Rovnaký postup môžete použiť aj na čistenie strieborných príborov.

@moniawy Szybki sposób na czyszczenie srebra. #silver #czyszczenie #srebro #soda #folia #sol #wrzątek #prosty #szybki #tani #sposob ♬ Lollipop – The Chordettes

Podobné články

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *