Nasypte toto do misky a otravné mušky z kuchyni zmiznú

kuchyna musky

Ovocné mušky sú nepríjemným protivníkom, ktorý je obzvlášť nepríjemný v lete a na jeseň. Ovocné mušky najradšej sedia na zrelom ovocí a zelenine v našich kuchyniach. Milujú však aj smetiská alebo odpadkové koše, takže ich prítomnosť v našich domácnostiach nie je príjemný pohľad.

Aby sme sa ovocných mušiek zbavili, nemusíme nevyhnutne siahať po chemických prostriedkoch. Práve naopak. Domáce prostriedky budú účinné a prekvapivo jednoduché.

Ovocné mušky môžu byť zdrojom kontaminácie potravín

Ovocné mušky sú malý, žltkastý a červenooký hmyz, ktorý patrí do čeľade malých mušiek. Sú krátko žijúce, ale veľmi rýchlo sa rozmnožujú.

Ovocné mušky sú škodcovia, ktorí, ak sa objavia v našich domácnostiach, môžu viesť ku kontaminácii potravín baktériami a inými patogénnymi mikroorganizmami. Môžu byť preto nebezpečné a treba sa ich rýchlo zbaviť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čo dokážu datle, ak ich začnete jedávať presne v tomto čase

Ovocné mušky sa rozmnožujú v zrelom ovocí, ktoré je pre ne zároveň potravou. Dospelé ovocné mušky sa môžu dostať do domu cez okná alebo dvere. Môže sa tiež stať, že si kúpite ovocie alebo zeleninu, na ktorých sú už vajíčka ovocných mušiek, a tak si ich prinesiete domov.

Dokonalý patent na ovocné mušky

Jedným z najúčinnejších spôsobov, ako sa ovocných mušiek zbaviť, je káva. Ak si ráno varíte kávu, je dobré umiestniť druhú šálku kávy do blízkosti mušiek.

Silná vôňa kávy priláka ovocné mušky ako pasca. Hmyz si rád sadne na okraj šálky a potom spadne do kávy. Nezabudnite, že káva nesmie byť horúca, pretože by to muchy odplašilo.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  XL vajíčka na veľkonočnom stole? Pred kúpou si to dvakrát premyslite

Ďalšie spôsoby boja proti ovocným muškám

Okrem kávy máme v domácnosti aj ďalšie výrobky, ktoré ovocné mušky účinne zlikvidujú. Patrí medzi ne jablčný ocot, víno a zrelé ovocie.

Do misky nalejeme trochu jablčného octu alebo vína a prikryjeme ju priehľadnou fóliou. Do fólie urobíme malé otvory, ktorými sa mušky dostanú dovnútra. Intenzívna vôňa octu alebo vína priláka hmyz.

Podobnú pascu možno vytvoriť aj pomocou ovocia. Na dno nádoby položíme zrelé ovocie alebo aj šupky z ovocia, napr. šupky a kôstky zo sliviek alebo šupky z jabĺk. Nádobu tiež prikryte perforovanou fóliou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *