Nasypte toto do vody a vypite: Nabijete svoje telo potrebnými elektrolytmi

pexels adrienn 1458562

Počas horúcich dní je nevyhnutné piť dostatok vody. Namiesto džúsov alebo perlivých nápojov si pripravte domáci izotonický nápoj. Doplníte tak elektrolyty a dodáte telu minerály.

Medzi elektrolyty potrebné na správne fungovanie patrí sodík, draslík, vápnik, horčík a železo. Sú zodpovedné za vedenie nervových impulzov, svalové kontrakcie a sťahy, okysličovanie buniek a transport vody.

Namiesto používania hotových izotonických nápojov z obchodov si ich pripravte sami doma. Jeho príprava je rýchla a jednoduchá a je veľmi zdravá.

Nedostatok elektrolytov. Čo je jeho dôsledkom?

Počas dňa by sme mali vypiť približne 2 litre tekutín. Keď sa počasie oteplí, zvyšuje sa aj naša potreba piť. V prvom rade siahame po vode. Ak si chcete spestriť jej chuť, môžete si do pohára pridať plátok citróna, lístok mäty alebo medovky.

To však nerieši problém nedostatku elektrolytov, ktorý môže byť spôsobený horúcim počasím a fyzickou aktivitou. Našťastie stačí siahnuť do kuchynskej skrinky a pripraviť si nápoj na doplnenie minerálov.

Domáce elektrolyty. Potrebujete len 4 prísady

Do džbánu nalejte 500 ml neperlivej vody, pridajte šťavu z jedného citróna alebo pomaranča, lyžicu medu a štipku soli. Dôkladne premiešajte a nalejte do fľaše alebo pohára. Pomaly vypite. Tento odvar dodá vášmu telu minerály a vitamíny.

Dobrou voľbou je aj kokosová voda a brezová šťava. Počas horúčav jedzte ovocie a zeleninu, napríklad banán, kivi, grapefruit a paradajky. Dobre fungujú aj sušené figy a marhule, lieskové orechy a mandle.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *