Odborníčka ukazuje masáž hlavy na rast vlasov

vypadavanie vlasov

Husté vlasy vyzerajú fantasticky. To je asi to, čo chce každá žena (aj muž). V mnohých prípadoch sa to však zdá byť ťažké dosiahnuť. Ukazuje sa, že stačí jednoduchá operácia.

Mnoho ľudí bojuje s riedkym, neochotným rastom vlasov. Niekedy za to môžu zdravotné problémy, inokedy jednoducho nevhodná strava a starostlivosť. Ak chcete mať krásne, zdravé a husté vlasy, každý z týchto problémov je potrebné riešiť.

Začnite vodou

Najjednoduchšie je, samozrejme, začať so stravou, a to najmä s jej tekutou časťou – vodou. Aby vaše vlasy (nielen) vyzerali atraktívne, je povinné vypiť každý deň aspoň jeden a pol litra vody. Dobre hydratované telo sa nám rýchlo odvďačí. Okrem toho by sme mali dbať na vyváženú stravu bohatú na živiny a vitamíny.

„Stiahnutie kože z lebky“

Pokiaľ ide o starostlivosť o pleť, ukazuje sa, že nepotrebujeme tisíc šikovných špecifík. Stačí nám niekoľko základných, vybraných pre náš typ pleti a vlasov, a trochu času a pozornosti. Ale vôbec nie veľa, len trochu. Spôsob, ako dosiahnuť, aby nám vlasy rástli ochotnejšie, nedávno predstavila na Instagrame expert_cosmetic. Trichologička predstavila masáž, ktorá rozhodne nevyzerá relaxačne. Technika, ktorú nazvala „odlupovanie kože od lebky“, tiež nie je optimistická. Hoci, ako sa ukázalo, skutočný pocit sa od vizuálneho dojmu dosť líši.

Masáž vyvoláva dojem, že skutočne dochádza k odťahovaniu kože, a teda aj vlasov, od lebky. Odborník nás však ubezpečuje, že pramene, ktoré sú vo fáze rastu, nevypadnú. Ak nejaké vypadnú, sú to len tie, ktoré by aj tak čoskoro zostali na kefe. Takáto masáž má stimulovať krvný obeh v pokožke hlavy, a tým podporiť rast nových vlasov.

Vlasy by ste si nemali umývať

Aj pri samotnom umývaní vlasov sa oplatí urobiť niekoľko zmien. V prvom rade by sa vlasy mali… neumývať. Pokožka hlavy sa umýva a pramene sa čistia opláchnutím peny. Používajte krúživé pohyby, aby ste stimulovali krvný obeh. Proces je tiež najlepšie zopakovať dvakrát a po druhom umytí nechať penu niekoľko minút pôsobiť, aby šampón lepšie vyčistil hlavu. Ak nám vlasy po umytí krepovatejú, urobili sme to správne. Na záver môžeme na pramene naniesť svoj obľúbený kondicionér.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *