Nečakajte. Čučoriedky to potrebujú teraz a čas sa kráti

cucoriedky

Zima sa pomaly začína uvoľňovať. Vonku sa otepľuje a to znamená prvé práce v záhrade. V tomto období by sme sa mali starať nielen o okrasné rastliny. Môžeme začať myslieť na ovocné stromy a kríky.

Kľúč k bohatej úrode ovocia spočíva v starostlivosti. Blíži sa ideálny čas na rez čučoriedok. Kedy a ako by sa to malo urobiť?

O čučoriedkach je potrebné vedieť toto

Čučoriedky nielen výborne chutia, ale obsahujú aj veľa živín, ktoré podporujú organizmus. Ovocie zlepšuje pamäť, má dobrý vplyv na činnosť pečene a orgánu zraku.

Tieto drobné plody podporujú prevenciu rakoviny, preto je dobré, ak v našej záhrade nechýbajú. Ak chcete, aby čučoriedky prinášali veľa plodov, musíte ich v správnom čase orezávať.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Urobte si drink z kyslej kapusty. Toto sa začne diať s vašim telom

Čučoriedky začínajú svoje vegetačné obdobie naozaj skoro, a to znamená, že prvý rez po zime by sa mal vykonať naozaj skoro. Takto nám v nadchádzajúcej sezóne nebudú chýbať chutné plody.

Kedy prerezávať čučoriedky?

Vzhľadom na skoré vegetačné obdobie čučoriedok by sa mali prerezávať už vo februári, najneskôr v marci. Najskôr by sme mali odstrániť výhonky, ktoré vyzerajú choré alebo sú po zime poškodené.

Po prvom prerezávaní sa môžeme zamerať na samotný rez. V prípade starších výhonkov by sa malo prerezať 3 až 5 pravých stoniek. Na druhej strane slabšie a menšie môžeme skrátiť pri báze kríka. Ako rezať mladé čučoriedky?

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Rada starých rodičov: Ako zabezpečiť bohatú úrodu zemiakov bez chemikálií

Ako rezať mladé čučoriedky?

V prípade nedávno vysadených čučoriedok, ktoré majú slabé výhonky, ich musíme výrazne skrátiť. V tomto prípade vyberieme najsilnejšie výhonky a skrátime ich na dĺžku 20 cm od zeme. Čo s menšími vetvičkami?

Zvyšné výhonky úplne vyradíme. Aj počas obdobia plodenia môžeme pravidelne skracovať slabé a choré výhonky. Čučoriedky tak budú silnejšie a menej kompaktné, čo podporí rýchlejšie dozrievanie plodov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *