Nečakajte. Čučoriedky to potrebujú teraz a čas sa kráti

cucoriedky
Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Zima sa pomaly začína uvoľňovať. Vonku sa otepľuje a to znamená prvé práce v záhrade. V tomto období by sme sa mali starať nielen o okrasné rastliny. Môžeme začať myslieť na ovocné stromy a kríky.

Kľúč k bohatej úrode ovocia spočíva v starostlivosti. Blíži sa ideálny čas na rez čučoriedok. Kedy a ako by sa to malo urobiť?

O čučoriedkach je potrebné vedieť toto

Čučoriedky nielen výborne chutia, ale obsahujú aj veľa živín, ktoré podporujú organizmus. Ovocie zlepšuje pamäť, má dobrý vplyv na činnosť pečene a orgánu zraku.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Zbavte sa plesni na stenách. Vyrobíte si sami špeciálny postrek

Tieto drobné plody podporujú prevenciu rakoviny, preto je dobré, ak v našej záhrade nechýbajú. Ak chcete, aby čučoriedky prinášali veľa plodov, musíte ich v správnom čase orezávať.

Čučoriedky začínajú svoje vegetačné obdobie naozaj skoro, a to znamená, že prvý rez po zime by sa mal vykonať naozaj skoro. Takto nám v nadchádzajúcej sezóne nebudú chýbať chutné plody.

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Zasaďte tieto rastliny vedľa cukety. Budú si navzájom pomáhať

Kedy prerezávať čučoriedky?

Vzhľadom na skoré vegetačné obdobie čučoriedok by sa mali prerezávať už vo februári, najneskôr v marci. Najskôr by sme mali odstrániť výhonky, ktoré vyzerajú choré alebo sú po zime poškodené.

Po prvom prerezávaní sa môžeme zamerať na samotný rez. V prípade starších výhonkov by sa malo prerezať 3 až 5 pravých stoniek. Na druhej strane slabšie a menšie môžeme skrátiť pri báze kríka. Ako rezať mladé čučoriedky?

Nič vás to nestojí, tak prečo si neprečítať aj tento článok?
Nekupujte už žiadny prací prášok. Domáca tekutina je rovnako účinná a krásne vonia

Ako rezať mladé čučoriedky?

V prípade nedávno vysadených čučoriedok, ktoré majú slabé výhonky, ich musíme výrazne skrátiť. V tomto prípade vyberieme najsilnejšie výhonky a skrátime ich na dĺžku 20 cm od zeme. Čo s menšími vetvičkami?

Zvyšné výhonky úplne vyradíme. Aj počas obdobia plodenia môžeme pravidelne skracovať slabé a choré výhonky. Čučoriedky tak budú silnejšie a menej kompaktné, čo podporí rýchlejšie dozrievanie plodov.


Staň sa zdrojom inšpirácie pre svojich priateľov – zdieľaj článok, ktorý ťa zaujal!

Redakcia Plénum.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *