Nemci dávajú do mrazničky pred odchodom z domu mince. Zachraňuje to domácnosti

minca

Možno sa práve balíte, pretože sa chystáte odísť do hôr alebo do tepla. Trochu si oddýchnuť po stresujúcom vianočnom období. Ešte musíte dať byt do pôvodného stavu, dať dole stromček a odložiť svetlá a všetky vianočné ozdoby.

Vrátiť sa do uprataného domu, kde stačí len vyložiť kufre.

Čo ak vypadne elektrina?

Jedna vec vás však môže zaskočiť. Aj keď bude všetko vyzerať tak, ako keď ste odchádzali, v chladničke a mrazničke môžu čakať kontaminované potraviny. Ako sa to môže stať? Stačí, ak na chvíľu vypadne elektrina. Môže to byť vinou búrky alebo suseda, ktorému sa pri stavebných úpravách podarilo vyhodiť poistky v dome.

Hoci sa prerušená dodávka elektriny obnoví, potraviny, ktoré zostali bez potrebného chladenia, sa môžu pokaziť. Jogurt, syr, zmrzlina, rozmrazené mäso alebo ryby. Zdravie môžu ohroziť aj údeniny, nebalené potraviny a mnohé ďalšie. Napriek opätovnému zmrazeniu a chladeniu.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Tu je najviac baktérii v kuchyni. Nenapadlo by vás, kde sa ich chytáte

Pozor na pokazené potraviny

Potraviny, ktoré neboli dlhší čas chladené, môžu rýchlo rozmnožiť mikroorganizmy a predstavovať riziko kontaminácie.

Niektoré potraviny môžete zachrániť tepelnou úpravou, ale len v prípade, že nepríjemne nezapáchajú a nemajú viditeľnú pleseň. Treba však dbať na veľkú opatrnosť, aby sa predišlo zbytočným zdravotným problémom.

Pomôže minca na ľade

Existuje však aj jednoduché riešenie. Bez najmenších pochybností vám pomôže zistiť, či sa podobná nehoda stala vo vašej chladničke počas vašej neprítomnosti. Všetko, čo potrebujete, je minca.

Vždy, keď odchádzate z domu na dlhší čas, vložte do mrazničky misku s vodou. Nechajte ju zamrznúť a na ľad položte mincu. Po návrate ju nezabudnite skontrolovať.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vedeli ste, že existuje aj takýto druh soli, pre telo o veľa zdravší?

Ak je stále na ľade, nebojte sa, všetko je v poriadku. Ak je však voda v miske zamrznutá a mincu nie je vidieť, ľad sa pravdepodobne roztopil v dôsledku výpadku prúdu. A minca prepadla cez vodu na dno. Keď sa napájanie obnovilo, voda opäť zamrzla, ale tentoraz s mincou na dne.

Ak sa teda takáto situácia vyskytne vo vašej domácnosti, dôkladne skontrolujte všetky potraviny, ktoré nepodliehajú skaze, a ak máte podozrenie, zlikvidujte ich.

Udržujte mrazničku plnú

Ak je vaša mraznička po Vianociach prázdna, vyplňte priestor PET fľašami naplnenými vodou. V prípade výpadku prúdu takto vytvorený ľad pomôže udržať potraviny dlhšie zmrazené.

A ušetríte aj peniaze na účte za elektrinu. Paradoxne, čím prázdnejší je priestor mrazničky, tým viac energie spotrebuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *