Nemec ukázal trik so skrutkovačom a trávnikom. Takto zistíte dôležitú vec

Untitled 8

Krásny a udržiavaný trávnik je snom každého majiteľa záhrady. V lete, počas horúceho počasia, potrebuje tráva viac vody ako zvyčajne. Tu je tip, ako skontrolovať vlhkosť trávnika a zabrániť tomu, aby bol trávnik suchý ako slama.

Páliace slnko má negatívny vplyv na všetky rastliny – tráva nie je výnimkou. Preto je potrebné zabezpečiť správnu vlhkosť. Vykonajte jednoduchý test, aby ste skontrolovali, či už nie je príliš suchý.

Ako sa starať o trávnik v lete?

Je pekné, že sa chystáte na dovolenku, ale rastliny dovolenku nemajú. V lete potrebujú špeciálnu starostlivosť. Horúčavy a obdobie sucha si vyberajú veľkú daň pre kvety, kríky aj trávu. Ak nechcete, aby zvädli, nezabudnite ich zalievať! Trávnik, rovnako ako ostatné rastliny, zalievajte výdatne ráno a večer. Vyhnite sa tomu počas dňa, keď je najteplejšie, pretože voda sa rýchlo vyparí a rastliny budú náchylné na spálenie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takéto ovocie v zime nie je najlepšie. Radšej si dajte slovenské jablko

V prípade trávy používajte aj mulčovanie, čo znamená, že na povrchu trávnika nechávate rozdrvené steblá trávy. Tým sa v pôde udrží vlhkosť, obmedzí sa rast burín a vznikne prirodzené a cenné hnojivo. Ak neviete, ako skontrolovať, či je tráva dostatočne vlhká, použite nami odporúčané metódy.

Ako skontrolujete vlhkosť trávnika?

Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť. Jeden z nich si vyžaduje použitie skrutkovača, čo vás možno prekvapí. Je to však skvelý patent. Ako ho použijete? Vezmite si skrutkovač a jednoducho ho zapichnite do trávnika.

  • Ak sa úplne voľne dostane do hĺbky 15 až 18 centimetrov, znamená to, že tráva je dokonale zavlažená a nepotrebuje ďalšie zavlažovanie.
  • Ak sa skrutkovač zastaví skôr, je to znamenie, že pôda vyschla a je potrebné ju zaliať.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Nápoj, ktorý hydratuje lepšie ako voda. Vedeli ste to?

Vlhkosť v tráve zastavíte aj tým, že budete kosiť na nevyhnutné minimum. Ak budete trávu kosiť príliš nakrátko, rýchlo vyschne a čoskoro začne pripomínať slamu. Navyše aj samotná kosačka vytvára dodatočné teplo. Na správne zavlažovanie trávnika odporúčame používať automatický zavlažovací systém.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *