Talian ukázal návod na lacnú domácu klimatizáciu. Doma vám ostane prijemne

Untitled 9

Leto neznamená len krásne počasie, ale aj horúčavy. Slnečné lúče lezú každému na nervy a veľmi silno prehrievajú miestnosti. Odporúčame vám, ako rýchlo a účinne ochladiť váš domov.

Ako každý rok, aj teraz sa každý teší na leto. Keď však prídu horúce dni, všetci sa na ne sťažujeme. Niet sa čomu čudovať, pretože vo vysokých teplotách sa ťažko funguje. Je potom ťažké nájsť miesto, kde by ste mohli v pokoji prečkať najväčšie horúčavy. S týmito trikmi vás však žiadne tropické teploty nezastrašia.

Ako si v horúčavách udržať doma chlad?

Odborníci bijú na poplach a varujú pred dôsledkami vysokých teplôt. Odporúčajú zdržiavať sa v tomto období vonku a piť veľa vody. Napriek tomu môže byť ťažké stáť väčšinu dňa v dusnej miestnosti. Tu sú šikovné triky na ochladenie domu.

  • Okná sú prvým bodom, o ktorý sa treba postarať, keď sú tropy v plnom prúde. Je dôležité spustiť žalúzie, rolety alebo zatiahnuť závesy. Tie zabránia prenikaniu slnečných lúčov dovnútra. Ak ich nemáte, nie je všetko stratené, pretože rovnaký účinok bude mať hliníková fólia nalepená na oknách. Dokážu znížiť teplotu v interiéri až o 10 stupňov Celzia. Okrem toho by sa okná nemali otvárať počas horúceho počasia. Vtedy teplý vzduch neprenikne dovnútra a zbytočne neohrieva dom. Najlepšie je otvárať okná večer alebo skoro ráno, keď slnko ešte silno nepáli.
  • Vypnite elektronické zariadenia a hneď pocítite rozdiel. Zvyčajne dodatočne ohrievajú miestnosť, najmä ak pracujete v interiéri. Počas horúčav obmedzte používanie televízora, sporáka alebo počítača na nevyhnutné minimum. Nedržte ani notebook na kolenách, pretože sa rýchlo zahreje a bude vám horúco.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Našli ste na banánoch žltý povlak? Povieme vám, čo s ním

Čo nerobiť počas horúčav, aby ste sa vyhli prehriatiu domácnosti?

Oplatí sa vedieť, čomu sa vyhnúť, aby ste bezhlavo nezvyšovali teplotu vo svojej domácnosti. Medzi tieto činnosti patrí aj varenie. Nie každý si uvedomuje, že bublanie vody v hrncoch zvyšuje teplotu o niekoľko stupňov. Preto je v horúcom počasí lepšie jesť studené jedlá, ktoré sú ľahko stráviteľné a prinášajú želaný pocit úľavy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Dajte si bobkový list pod každý vankúš v dome. Má to veľké výhody

Vyrobte si domácu klimatizáciu podľa tohto návodu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *