Nikdy by vás nenapadlo, čo najlepšie pomáha na spálenú pokožku. Pijeme to najviac v zime

Untitled 7

V lete nie je ťažké dostať úpal. Ak svoju pokožku vystavíme príliš silnému slnku, pocítime to veľmi silno. Červené škvrny a pocit pálenia na rukách alebo chrbte sú dosť nepríjemné. Tu je niekoľko tipov, ako zmierniť spálenú pokožku.

Opaľovanie sa na slnku je v letnom období každodennou záležitosťou. Či už ide o leňošenie na pláži, v záhrade alebo turistiku v horách. Opaľovací krém a pokrývka hlavy sú nevyhnutnosťou. Prečítajte si náš liek na spálenú pokožku.

Ako si chrániť pokožku pred spálením od slnka?

Ochrana pred spálením je kľúčom k udržaniu zdravej pokožky a zníženiu rizika vzniku rakoviny. Keď ideme na pláž alebo vykonávame vonkajšie aktivity počas slnečného dňa, mali by sme na to myslieť. Opaľovací krém a klobúk nestačia. Dôležité je tiež zostať dobre hydratovaný, aby nedošlo k oslabeniu organizmu. Tu je niekoľko účinných spôsobov, ako sa chrániť pred spálením od slnka.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Žiadne sladidlá ani smotana do kávy. Ak chcete piť zdravo, patrí tam jediná vec

Vyhýbajte sa slnku počas najhorúcejších hodín, t. j. medzi 10.00 a 16.00 h. Vtedy sú lúče najsilnejšie.

  • Používajte len opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom a naneste ho 30 minút pred pobytom na slnku. Potom sa pravidelne každé 2 hodiny znovu natierajte. Aplikáciu opakujte po plávaní alebo veľkom potení.
  • Vhodne sa oblečte. Zvoľte si ľahké, voľné oblečenie, ktoré zakrýva väčšinu vášho tela. Noste svetlé farby. Na lepšiu ochranu pred UV žiarením si vyberajte látky s hustou väzbou.
  • Pite veľa vody, ktorá pomáha udržiavať rovnováhu tekutín v tele.
TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Našli ste toto na zemiakoch? Dajte si veľký pozor a nejedzte ich

Ako uľavíte pokožke spálenej od slnka?

Inštinktívne pri spálení siahneme po kefíre, ktorý má blahodarný účinok. Vďaka tomuto výrobku začneme pociťovať obrovskú úľavu. Ukazuje sa, že existuje ešte jeden účinný predmet, ktorý má tento účinok. Hovoríme o vrecúškach čierneho čaju! Stačí, ak si ich niekoľko uvaríte a do nálevu pridáte kocky ľadu. Tým sa urýchli jeho ochladenie. Potom čajové vrecúška namočte do chladného nálevu a priložte ich na popálenú pokožku. Tekutinu si z tela nestierajte, nechajte ju pôsobiť celú noc, aby sa popálenina upokojila. Ráno pocítite citeľnú úľavu! Pri ťažkých popáleninách nečakajte, ale ihneď choďte k lekárovi!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *