Nemecké mesto bolo vyhlásené za „hlavné mesto sexu sveta“. Veľký počet gay barov a podujatí

co je to lgbti

Kolín nad Rýnom bol vyhlásený za sexuálne najoslobodenejšie mesto na svete, pretože vďaka množstvu gay barov a LGBT podujatí sa dostal na prvé miesto v rebríčku zostavenom nemeckým časopisom.

„Kolín nad Rýnom je svetoznámy vďaka svojmu karnevalu a katedrále,“ napísal nemecký časopis Lust Magazine. „Ale pre mnohých obyvateľov tohto kozmopolitného a tolerantného mesta je sex novým náboženstvom.“

Podľa správy sa Kolín nad Rýnom vďaka 23 každoročným LGBT podujatiam, štyrom gay festivalom, 17 gay barom a 19 sexshopom dostal na prvé miesto v rebríčku, na druhom mieste sa umiestnil kalifornský Západný Hollywood a prvú päťku uzatvárajú Amsterdam, Madrid a Berlín.

„Mesto na Rýne je skutočným vzorom liberálnosti a otvorenosti, najmä v sexuálnom zmysle, a jeho obyvatelia srdečne vítajú rovnako zmýšľajúcich návštevníkov, ktorí zdieľajú ich hodnoty,“ uviedol časopis. „Kolín nad Rýnom netrvá na rovnosti, ale oslavuje jedinečnosť každého človeka.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Čech našiel spôsob, ako predĺžiť životnosť tužkových bateriek

Časopis hodnotil najmä LGBT scénu jednotlivých miest, pričom prideľoval body na základe počtu gay barov, sexshopov a LGBT podujatí na obyvateľa v každom meste. Skúmal tiež právne postavenie homosexuálov a netradičných sexuálnych orientácií a odmeňoval najpermisívnejšie jurisdikcie.

Homosexuálne páry sa v Nemecku môžu sobášiť, prostitúcia je legálna a Nemci si môžu legálne zmeniť pohlavie bez chirurgického zákroku. V Kolíne nad Rýnom má mestská ľavicová rada od roku 2010 „úrad pre LGBT“.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Zistilo sa, že tieto vegánske produkty obsahujú rovnakú zložku, ako lepidlo na tapety

Kolín nad Rýnom nemal vždy takú povesť. Mesto je historickým centrom katolicizmu v Nemecku, a hoci sa nacistická strana v 30. rokoch 20. storočia snažila v Kolíne presadiť, po druhej svetovej vojne tu celé desaťročia vládol sociálny konzervativizmus. Nedávno boli mestské orgány odsúdené za vlažnú reakciu na viac ako 1 000 znásilnení a sexuálnych útokov zo strany prisťahovalcov počas silvestrovských osláv v rokoch 2015 – 2016.

Primátorka Henriette Rekerová bola v roku 2020 opätovne zvolená do funkcie napriek tomu, že vyvolala pobúrenie, keď po sérii útokov povedala ženám, aby cestovali v skupinách a „držali sa od cudzích mužov ďalej“.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *