Nemecký poslanec: Posielame tanky proti Rusku. Raz už skončili tie ruské tu v Berlíne!

Untitled 8 2

Nemecký poslanec v parlamente Petr Bystroň narobil svojim vystúpením poriadny rozruch, keď hovoril o nemeckých tankoch, ktoré majú byť posielané Ukrajine proti Rusku, ktorá sa bráni invázii.

„Nemecké tanky proti Rusku na Ukrajine! Mimochodom o to sa pokúšali už vaši dedkovia….“ začal svoju reč.

Nemecký poslanec hovoril o tom, že ruské tanky už raz skončili v Berlíne, keď chcelo Nemecko poraziť Rusov.

Švédsko by nemalo počítať s podporou Turecka na ceste do NATO, tvrdí Erdogan

Švédsko by nemalo počítať s tureckou podporou pri vstupe do Severoatlantickej aliancie, ak nezaručí rešpektovanie islamu. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan to dnes povedal v reakcii na sobotňajší protest v Štokholme, pri ktorom bol spálený Korán, svätá kniha moslimov, informovala agentúra AFP. Turecko je spolu s Maďarskom poslednou krajinou, ktorá ešte neratifikovala vstup Fínska a Švédska do NATO.

„Ak nerešpektujete tureckú republiku alebo náboženstvo moslimov, nemôžete od nás očakávať podporu v súvislosti s NATO,“ povedal Erdogan. Kritizoval tiež švédske orgány, ktoré podľa neho umožnili „takéto rúhanie pred naším veľvyslanectvom (v Štokholme)“ a voľnú činnosť teroristických organizácií. Ankara nimi myslí napríklad kurdské organizácie, ako je Strana kurdských pracujúcich (PKK) alebo milície YPG zo severnej Sýrie, alebo stúpencov duchovného Fethullaha Gülena, ktorí podľa Ankary stoja za neúspešným pučom v roku 2016.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vedci potvrdili znepokojivé vedľajšie účinky vakcíny proti Covidu. Je to vážne!

Ukrajina oznámila prvý verdikt referenda o pripojení k Rusku

Ukrajinský súd poslal na päť rokov za mreže obyvateľku Chersonskej oblasti za to, že koncom septembra minulého roka v spolupráci s ruskými okupantmi zorganizovala pseudoreferendum o pripojení juhoukrajinského regiónu k Rusku. Prvý rozsudok tohto druhu dnes oznámila ukrajinská tajná služba SBU. Súd zároveň zakázal žene vykonávať verejné funkcie a zúčastňovať sa na príprave volieb na desať rokov.

Práve SBU zadržala spomínanú ženu, obyvateľku obce Novoaleksandrivka, po jej oslobodení ukrajinskými jednotkami a zhromaždila proti nej usvedčujúce dôkazy. Táto žena bola členkou volebnej komisie vytvorenej okupačnými orgánmi pre „referendum“ o pripojení k Rusku. Odsúdená vytvárala zoznamy voličov, vyzývala k účasti a hlasovaniu za pripojenie k Rusku a osobne za týmto účelom navštevovala jednotlivé domácnosti.

Ministri zahraničných vecí EÚ schválili ďalších 500 miliónov eur na zbrane pre Kyjev

Európska únia uvoľní ďalších 500 miliónov eur (12 miliárd korún) na dodávky zbraní Ukrajine, ktorá už 11 mesiacov čelí ruskej agresii. Ministri zahraničných vecí členských štátov dnes schválili siedmu platbu vo výške pol miliardy eur z mierového fondu EÚ. Dohodu oznámilo švédske predsedníctvo Rady EÚ. EÚ tiež pridá 45 miliónov eur na výcvik ukrajinských vojakov, ktorý začala koncom minulého roka.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Európsky blok od začiatku ruskej agresie na Ukrajine uvoľnil z Európskeho mierového fondu (EPF) už 3,1 miliardy eur na nákup zbraní a iného vojenského vybavenia pre Kyjev a na vytvorenie výcvikovej misie pre ukrajinských vojakov. V decembri sa krajiny EÚ rozhodli pridať do fondu 2 miliardy EUR na ďalšiu podporu Ukrajiny, ako aj ďalších, najmä neeurópskych krajín.

Borrell dúfa, že ministri zahraničných vecí sa dohodnú na nových peniazoch na zbrane pre Kyjev

Krajiny Európskej únie by sa mali dohodnúť na ďalšej spoločnej platbe za zbrane pre Ukrajinu a prerokovať možnosti pokračovania vojenskej pomoci vrátane dodávok tankov. Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell to povedal pred zasadnutím ministrov zahraničných vecí bloku. Viacerí ministri pred zasadnutím naliehali na Nemecko, aby umožnilo iným krajinám dodávať Kyjevu tanky nemeckej výroby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *