Neuveriteľná masa ľudí prišla podporiť Erdogana! Skúste odhadnúť, koľko je tam ľudí

erdogan

V týchto dňoch vrcholí kampaň pred tureckými prezidentskými voľbami, ktoré krajinu čakajú v nedeľu. Včera, týždeň pred voľbami, sa Erdogan stretol so svojimi priaznivcami v Istanbule, ktorý tradične volia skôr opozíciu. Napriek tomu sa mu podarilo dostať do ulíc nebývalý počet svojich voličov.

Na predvolebnom zhromaždení tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana v Istanbule sa včera, v nedeľu 7. mája, zúčastnilo 1,7 milióna ľudí.

Erdogan sa o túto udalosť podelil na Twitteri.

Okrem iného oznámil projekt „Veľkého istanbulského tunela“ – dopravného koridoru pod Bosforom. Okrem toho v rozpore s tradíciou neprednesie svoj prvý prejav po volebnom víťazstve v Ankare, ale v Istanbule.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

Povedal to sebavedomo:

„Ak mi obyvatelia Istanbulu vo voľbách povedia áno, potom možno otázku prezidentských volieb považovať za vyriešenú.“

Medzitým musel opozičný starosta Istanbulu Ekrem Imamoglu zrušiť vystúpenie v Erdoganovej bašte, meste Erzurum, pretože tamojší obyvatelia na neho hádzali kamene. Všetky okná autobusu, ktorým sa na kampaň vybral, boli rozbité.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Idete v lete do Chorvátska? Tento mesiac tam radšej nechoďte

„Kvôli bezpečnosti našich občanov sme museli oblasť opustiť,“ oznámil.

Kampaň po celý čas prebiehala aj medzi Turkami v zahraničí, najmä v Nemecku, kde má väčšina Turkov dvojité občianstvo. Práve v Nemecku má Erdogan veľkú základňu fanúšikov. Zatiaľ čo v samotnom Turecku je jeho víťazstvo tradične pomerne tesné, medzi nemeckými Turkami získava turecký sultán niečo cez 80 % hlasov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *