Nevyhadzujte použité čajové vrecúško. Viete ho ešte použiť a ušetrí vám peniaze

caj vrecusko

Vyhadzovanie čajových vrecúšok? Je lepšie nevyhadzovať. Odpad môžete ešte využiť. Výborne fungujú, napríklad ako senzačný pohlcovač pachov. Čajové vrecúška môžu tiež pomôcť zlepšiť váš vzhľad, ale to nie je všetko.

Zložky obsiahnuté v náleve majú priaznivý vplyv na naše črepníkové rastliny. Pripravíte z nich hnojivo, po ktorom posilníte stonky a listy, vyživíte korene a podporíte kvitnutie. Po živine vyzerajú fialky a ostatné rastliny ako zo sna.

Čaj nie je len o chuti

Poliaci milujú čaj. Bez horúceho aromatického nápoja si nevieme predstaviť deň. Či už ho pijeme horký, sladký, s citrónom alebo s medom, čajové vrecúška by sme po uvarení nápoja nemali vyhadzovať.

Čajové vrecúška sa hodia v domácnosti aj mimo nej. Čajom môžeme bojovať proti mšiciam v záhrade. Môžeme nimi tiež znížiť opuchy alebo vačky pod očami. Stačí, ak si po uvarení nápoja priložíme už vychladnuté čajové vrecúška na niekoľko minút na zatvorené viečka.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Káva má úžasné účinky. Dajte ju do chladničky a zistíte

Odpad môžeme použiť aj ako hnojivo pre rastliny v kvetináčoch. Po pohnojení krídlatej rastliny okamžite vyrastú nové kvetné púčiky! Ako ešte môžete využiť čajové vrecúška?

Čajové vrecúška ako hnojivo pre mierovú ľaliu a iné rastliny

Všetko, čo potrebujete na prípravu živiny pre fialky, sú dve vrecúška predvareného čierneho alebo zeleného čaju a vriaca voda. Čaj obsahuje okrem iného draslík, fosfor a dusík, ktoré sú nevyhnutné pre správny rast rastlín.

Čaj zalejte 1 litrom vody a nechajte úplne vychladnúť. Touto zmesou zalievajte rastlinu raz za dva týždne. Preslička čoskoro vytvorí nové listy a kvetné puky!

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Už žiadne predavačky v obchodoch? Lidl skúša nový experiment, ostanete v šoku

Toto hnojivo môžete použiť aj pre iné črepníkové rastliny. Posilníte a vyživíte ich.

Čajové vrecúška vás zbavia nepríjemných pachov

Účinné látky v čaji doslova pohlcujú nepríjemné pachy z prostredia a zároveň mu dodávajú príjemnú vôňu. Kde ich môžete použiť? Čajové vrecúška umiestnite na radiátory.

Vplyvom tepla uvoľňovaného z radiátorov bude váš domov rýchlo príjemne voňať. To je ideálne pre kuchyňu alebo kúpeľňu. Čaj vás zbaví aj nepríjemného zápachu potu z topánok a osvieži váš šatník. Do topánok alebo šatníka vložte nové čajové vrecúška a nechajte ich tam niekoľko hodín. Účinok vás poteší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *