Nevyhadzujte staré obliečky. Dajú sa úžasne použiť na tieto veci

obliecky

Môže sa stať, že sa nám doma nahromadia rôzne textilné predmety, ktoré už nepoužívame. A medzi nimi sú často aj obliečky, ktoré sú v opotrebovanom stave alebo sa nám už nepáči ich dizajn. Skôr než sa ich však rozhodnete vyhodiť, mali by ste vedieť, že prestieradlá sa dajú fantasticky využiť aj iným spôsobom.

Kreatívna recyklácia

Staré prestieradlá môžu byť skvelým zdrojom materiálu pre vaše vlastné kreatívne projekty. Môžete z nich vytvoriť rôzne dekoratívne predmety, ako sú vankúše, obrusy alebo závesy. Stačí využiť svoju fantáziu. Listy môžete vyšívať, tlačiť, prišívať ozdoby alebo si ich prispôsobiť podľa svojich predstáv. Získate tak jedinečné a originálne kúsky, ktoré vás budú dlho tešiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takéto vankúše dokážete snehobielo oprať. Nepoužite však prach na pranie

Praktické využitie v domácnosti

Prestieradlo je skvelým pomocníkom v domácnosti. Môžete ho použiť ako prestieradlo na záhrade počas pikniku alebo na odpočinok na tráve. Ak máte deti, môže slúžiť ako obal na hudobné nástroje, ktoré nechcete poškriabať alebo zašpiniť. Možno ho použiť aj na ochranu nábytku pri maľovaní alebo na upevnenie nákladu v aute. Možností je naozaj veľa, takže pre vaše staré prestieradlo sa určite nájde využitie.

Hračka pre psa

Vyrobiť z prestieradla hračku pre psa je jednoduché a zábavné. Stačí vystrihnúť väčší štvorec a niekoľko tenších prúžkov. Do stredu štvorca potom umiestnite tenisovú loptičku a látku na ňu natiahnite. Látku pod tenisovou loptičkou omotáte vystrihnutým prúžkom a zvyšok látky rozstrihnete na pásiky. Vytvoríte tak bublinu, ktorej prúžky látky visia dole. Z visiacich prúžkov zapleťte niekoľko vrkočov a na konci ich zviažte prúžkami látky. Hotovo! Máte hračkársku chobotnicu pre svojho psa. Táto hračka je zábavná, bezpečná a vášmu domácemu miláčikovi poskytne hodiny zábavy.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Pri sadení paradajok urobte tento jeden krok a táto úroda bude veľká a chutná

Darujte alebo recyklujte

Ak naozaj neviete, čo s ňou, môžete ju darovať charitatívnej organizácii alebo ľuďom, ktorí by ju ocenili. Existujú aj recyklačné programy, ktoré prijímajú starý textil a spracúvajú ho na opätovné použitie. Týmto spôsobom pomáhate chrániť životné prostredie a znižovať množstvo odpadu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *