Nikdy takto nenabíjajte mobil. Úplne si pokazíte baterku

nabijanie

Smartfóny sú nepostrádateľným nástrojom, ktorý už neslúži len na telefonovanie alebo posielanie textových správ. Používame ich takmer neustále a chceme, aby nám vydržali čo najdlhšie. Ako mám nabíjať svoj telefón a prečo sa môj smartfón rýchlo vybíja?

Najskôr skontrolujte, či smartfón nevybíjate, a potom analyzujte, ako ho nabíjate. Mnoho ľudí nabíja svoj telefón nesprávne, čo spôsobuje, že batéria sa rýchlo vybije.

Prečo sa môj telefón rýchlo vybíja?

Príčin rýchleho vybíjania telefónov je mnoho a nezávisí len od batérie. Ak chcete predĺžiť jej životnosť, postupujte podľa niekoľkých osvedčených metód. Po prvé, zatvorte všetky karty prehliadača a uistite sa, že na pozadí nie sú spustené žiadne aplikácie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Ukrajinka ukázala trik, ako rýchlo vysuší oblečenie vybraté z práčky

Aplikácie, ktoré sú zapnuté, aj keď ich práve nepoužívate, sú žrútmi energie. Skontrolujte tiež, či váš smartfón nemá povolenú lokalizáciu a či máte dobré pokrytie. Ak je dosah slabý a máte zapnutý internet, batéria sa tiež rýchlo vybije.

Ďalšou vecou je podsvietenie telefónu. Čím je silnejšie, tým rýchlejšie sa batéria vybije. Ak však vyššie uvedené činnosti nepredĺžia jej životnosť, oplatí sa pozrieť na spôsob nabíjania telefónu. Práve tu by mohol byť problém.

Nikdy nenabíjajte telefón týmto spôsobom. Batéria dlho nevydrží

Mnoho ľudí robí chybu, ktorá spôsobí, že sa batéria začne vybíjať rýchlym tempom už po krátkom čase. Tento postup uplatňujú pri smartfónoch aj notebookoch. Ak teda fungujete podobne, okamžite prestaňte.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Viečko na fľaši oleja má skrytú funkciu, o ktorej skoro nikto nevie

Základnou chybou je vybíjanie telefónu a notebooku na nulu a ich následné pripojenie na nabíjanie cez noc. Práve to spôsobuje, že batéria sa jednoducho rýchlo znehodnotí.

Ako predĺžite životnosť batérie svojho telefónu?

Ak chcete predĺžiť životnosť batérie telefónu, nezabudnite ho nabíjať, keď úroveň nabitia klesne na 20 %. Telefón tiež nenabíjajte cez noc a dovtedy, kým sa batéria nenabije na 80 %.

Dobrým riešením je zakúpenie rýchlonabíjačky, ktorá telefón nabije za krátky čas. Takáto nabíjačka bude fungovať oveľa lepšie ako najlacnejší kábel USB a stará zástrčka.

One Reply to “Nikdy takto nenabíjajte mobil. Úplne si pokazíte baterku”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *