Nové utierky nebudete potrebovať 10 rokov. Vďaka tejto špeciálnej zmesi, budú staré, ako nové

utierky

Hneď ako si kúpite nové kuchynské utierky, sú plné škvŕn a po niekoľkých praniach vyzerajú zašlé a špinavé. Nebojte sa, všetci to poznáme. Našťastie existuje jednoduchý trik, ako si s tým poradiť a zachrániť vaše utierky.

Ako často by sa mali kuchynské utierky prať?

Utierky by sa mali meniť pomerne často, pretože hrozí, že sa v kuchynskom priestore začnú množiť baktérie.

Ak kuchynská utierka prišla do kontaktu so surovým mäsom, napríklad ak ste ju použili na utretie dosky na krájanie, mali by ste ju okamžite vymeniť. Inak stačí utierky meniť približne raz za tri až päť dní.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Slováci možno doma majú hračku, ktorú vo svete vykupujú za státisíce eur

Utierka by mala byť zavesená na mieste, kde bude dobre schnúť, aby nezvlhla a nezatuchla, a kde sa na ňu nebude striekať voda, mastnota z panvice a pod.

Ako prať utierky, aby nevyschli?

Je to trochu problém. Povedali sme si, že kuchynské utierky musíme prať často, ale keď to urobíme, štruktúra látky sa čoskoro začne kaziť, farby vyblednú a z kedysi peknej utierky sa stane špinavá handra. Navyše pri bežnom praní často neodstránime ani odolné škvrny.

Samozrejme, môžete vyskúšať chemické čistiace prostriedky, ale pre kuchynské utierky, ktoré prichádzajú do kontaktu s naším riadom a potravinami, to nie je veľmi vhodné riešenie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Kľúčové ošetrenie jabloní teraz v júni, aby ste mali veľkú úrodu jabĺk

Vyskúšajte preto roztok z bežných ingrediencií, ktorý vám pomôže dôkladne vyčistiť utierky a udrží ich dlhšie čisté a kvalitné.

Pripravte si roztok, do ktorého namočíte utierky

Možno vás to prekvapí, ale hlavnou zložkou nášho špeciálneho pracieho roztoku je rastlinný olej.

Pripravte si horúcu vodu, pridajte dve polievkové lyžice rastlinného oleja, jedlú sódu, bežný jarný prací prostriedok, trochu pracieho prášku a v prípade potreby bielidlo.

Do tohto roztoku namočte utierky odolné voči škvrnám a nechajte ich namočené aspoň niekoľko hodín. Potom ich vyperte v bežnej práčke a uvidíte, že utierky budú ako nové!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *