Počasie sa zbláznilo. O niekoľko hodín sa valí toto na Slovensko

pexels hunt on photos studio 6029507

Sobota priniesla úžasné jesenné počasie so slnečným teplom, no nedeľa nám pripravila nečakaný obrat s nízkymi teplotami a prízemnými mrazmi. Toto neočakávané ochladenie bolo spôsobené prúdením chladného vzduchu od severu, ktorý rýchlo zmenil náladu počasia.

Očakávame, že nasledujúce dni budú ešte viac prekvapovať, pretože avizuje pravdepodobný zvrat počasia, ktorý sa nečakal. Minulý víkend nás zaviedol cez dve ročné obdobia. V sobotu sme sa tešili z teplého jesenného dňa, zatiaľ čo nedeľa nás prekvapila nízkymi teplotami a daždivým počasím.

Momentálne postupuje studený front cez naše územie, a dokonca sa hovorí o príchode snehových zrážok na severné Slovensko. Avšak, v priebehu nadchádzajúcich hodín sa bude počasie dramaticky meniť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Počítajte toľkoto sekúnd a zistíte, ako ďaleko je od vás búrka

Prvá polovica nového týždňa prinesie nízke denné a nočné teploty v rozpätí od 15 do -5 °C, a to spolu s mrazom v dolinách a kotlinách. Odborníci z iMeteo varujú, že „najchladnejšia noc by mala byť z pondelka na utorok, s teplotami klesajúcimi pod -5 °C.“

Našťastie, nízke teploty nebudú trvať dlho. Tlaková výška, ktorá sa bude presúvať z Britských ostrovov cez strednú Európu a Slovensko až nad Balkán, prinesie oteplenie v druhej polovici týždňa. Očakávame výrazné zlepšenie počasia. Teplý vzduch by sa mal vrátiť a teploty stúpnu. Ak sa tento vývoj prúdenia vzduchu potvrdí, môžeme sa v piatok tešiť na teploty nad +20 °C v Bratislave. Predpovede nám dávajú dôvod očakávať teplejšie jesenné dni.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Kúpiť si to vedia aj Slováci. Toto ovocie účinne odstraňuje toxíny z tela

Je však potrebné zmieniť jeden háčik, upozorňujú meteorológovia z iMeteo. „Modely predpokladajú, že od piatka by sa v oblasti Balkánu mohli objaviť pomerne intenzívne búrky. To súvisí s predpokladaným stretom teplého a studeného vzduchu v širšej oblasti, čo môže podporiť túto búrkovú aktivitu,“ informuje portál.

Zmena počasia sa stala neoddeliteľnou súčasťou našich dní, takže je vždy dobré byť pripravený na všetky možnosti. Budeme pozorne sledovať vývoj a informovať vás o akýchkoľvek ďalších zmenách v počasí. Ostaňte s nami a buďte pripravení na to, čo nám prinesie tento premenlivý jesenný týždeň.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *