Slováci si začínajú dávať zemiaky do topánok. Do rána budú ako keby stáli milión

topanky zemiaky

Sú základnou potravinou, bez ktorej si mnohí nevedia predstaviť večeru. Tým však ich funkcia nekončí, pretože sa rovnako dobre hodia aj na iné domáce práce. Pozrite sa, ako vám zemiaky vložené do topánok zmenia život.

Zemiaky sa používajú nielen na prípravu rôznych jedál, ale rovnako užitočné môžu byť napríklad aj pri upratovaní. Ukazuje sa, že ich vlastnosti sú lepšie ako vlastnosti mnohých prípravkov z obchodu a nízka cena za kilogram vás nabáda k ich používaniu. Vďaka zemiakom budú bolesti každodenného života minulosťou.

Prečo si dať zemiaky do topánok?

Hoci to znie prinajmenšom komicky, nie je to tak. Veľmi často sa stáva, že topánky, ktoré si kúpime, sú pohodlné len v obchode. Keď prídeme domov, pár nás často štípe, odiera a spôsobuje, že nás nohy bolia alebo dokonca krvácajú.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Hoďte to do záchodu večer a do rána bude ako nový, žiarivo biely

Vtedy by sa mal použiť jednoduchý trik, ktorý ich roztiahne tak, aby sa čo najlepšie prispôsobili našej nohe. Do každej topánky vložte ošúpaný a umytý zemiak. Vďaka škrobu obsiahnutému v šťave materiál topánky rýchlo zmäkne a stane sa pružnejším.

Najlepšie je urobiť to večer a nechať zemiak v topánkach cez noc. Ráno zeleninu jednoducho vyberte, utrite vnútro topánok a máte hotovo. Táto metóda sa najlepšie uplatňuje na prírodnú kožu.

Ďalšie spôsoby použitia zemiakov

  • Zemiaky sú vynikajúce na leštenie skla a zrkadiel. Stačí zeleninu prekrojiť na polovicu a potom ňou začať leštiť zrkadlo. Už po niekoľkých ťahoch si všimnete, že sa leskne ako plech. Nakoniec zostáva povrch utrieť suchou handričkou a bude bez šmúh.
  • Ukazuje sa, že zemiaky môžu zachrániť presolenú polievku. Stačí, ak ošúpanú zeleninu vhodíte do vriaceho vývaru a potom ju 15 minút povaríte.
  • Špinavé ruky po strúhaní mrkvy nie sú problém, ak ich pretriete surovým zemiakom. Vďaka tomu zmiznú škaredé škvrny bez najmenších stôp.
  • Zemiaky vás zbavia akné z tváre a jediné, čo musíte urobiť, je nastrúhať ich a pravidelne si ich aplikovať na tvár.
  • Kyselina šťaveľová obsiahnutá v tejto zelenine otupuje koróziu. Vtierajte ju do hrdzavých miest a uvidíte, že začnú vyzerať ako nové.
Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  V obchode to obchádzame, ale čistí to naše telo. Čínania to jedia, aby dlho žili

One Reply to “Slováci si začínajú dávať zemiaky do topánok. Do rána budú ako keby stáli milión”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *