Obrovské zľavy v Chorvátsku. Snažia sa zachrániť sezónu, takto znížili ceny

geio tischler tQT5KiZSKpE unsplash

Turistická sezóna v Chorvátsku čelí značným výzvam. Pôvodne sa očakával rekordný návrat turistov, ale teraz je jasné, že sa toto očakávanie nenaplní. Podnikatelia v krajine sa snažia zachrániť, čo sa dá, a využívajú rôzne stratégie, aby aspoň trochu zarobili.

Chorvátske médiá v plnom rozsahu informujú o výraznom poklese počtu turistov v porovnaní s minulou sezónou. Na niektorých miestach je pokles až 50 %, ale inde je to tiež výrazný pokles o 25 až 30 %. Dôvod sa podarilo zistiť pomerne rýchlo. Ceny v krajine vzrástli na úroveň, ktorú si už mnohí turisti nemôžu dovoliť.

K zlepšeniu situácie neprispeli ani ďalšie okolnosti, ako napríklad premnoženie komárov pred začiatkom sezóny, ktoré obťažujú aj turistov v pobrežných oblastiach, a znečistené more, ktoré je v posledných rokoch problémom. Predpokladá sa, že za čoraz viac znečistené more je zodpovedná stále sa zvyšujúca lodná doprava pri pobreží.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Týchto 8 potravín vám samé bielia zuby ich konzumáciou

Podniky sú tak v situácii, keď musia ponúkať výrazné zľavy, aby prilákali kupujúcich. Pri výbere je však potrebné byť opatrný, pretože niektoré ponuky môžu pochádzať z predražených miest. Je tiež možné rokovať o cene a pokúsiť sa vyjednať ešte väčšiu zľavu. Situácia presahuje rámec rozpočtu

Na sociálnych sieťach sa objavuje množstvo výhodných ponúk na ubytovanie v Chorvátsku. Jeden používateľ napríklad píše: „Priatelia ponúkajú apartmán v Podgorje od 26. júla do 3. augusta pre dvoch dospelých a dve deti. Apartmán sa nachádza v centre mesta. Pláž, obchod, pekáreň a reštaurácia sú vzdialené 1 – 2 minúty chôdze. Pôvodná cena bola 1440 eur, teraz ho prenajmú za 1000 eur.“

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Do Čiech prišiel super lacný poľský reťazec. Tie ceny sú extrémne

Zrušenie rezervácie je nový fenomén, s ktorým Chorváti nepočítali. Ubytovacie kapacity boli už v máji dosť plné, takže ceny naďalej rástli. Potom však prišla masívna vlna rušení.

Na túto situáciu reagujú aj veľké hotely. „Tento rok sme si rezervovali dva hotely v jednom letovisku. A práve sme dostali 40 % zľavu, ak si pobyt predĺžime. Všimli sme si, že tento rok je tu oveľa menej ľudí ako vlani,“ uviedol na Twitteri jeden z českých turistov. Treba však poznamenať, že táto 40-percentná zľava sa vzťahuje na pôvodnú cenu 790 eur za rodinnú izbu na jednu noc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *