Obrovský medveď trhal statného jeleňa pri Detve. Všetko ľudia natočili

medved hrinova jelen

Medvede, ktoré v posledných mesiacoch vzbudzovali verejnú pozornosť, stále nenechávajú obyvateľov horských obcí pokojných. Štátny tajomník životného prostredia, Filip Kuffa, nedávno uverejnil šokujúce video, ktoré zachytáva brutálny súboj medveďa so statným jelenom. Tento incident sa odohral priamo na ceste z Hriňovej v okolí Detvy.

V čase krátko pred voľbami sa medvede stali témou verejnej diskusie, dokonca sa o nich hovorilo aj v parlamente. Avšak, s nástupom chladnejšieho počasia a po voľbách k nim pozornosť upadla. Napriek tomu neznamená, že tieto impozantné šelmy vymizli z nášho prostredia.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Mleté klinčeky položte vedľa postele. Otravný problém zmizne

Video, ktoré Filip Kuffa zverejnil, by sa mohlo rovno zaradiť medzi dokumentárne filmy o divokej prírode. Ukazuje dramatický súboj medveďa so statným jeleňom priamo na ceste. Okolie Detvy je známe svojím častým výskytom medveďov, no tentoraz bolo niečo inak.

Na záberoch, ktoré nie sú vhodné pre maloletých a citlivé povahy, môžeme vidieť, ako medveď útočí na vysokú zver, trhá ju a ťahá po ceste. Jejelen sa snaží brániť, no už nemá šancu na únik, hoci stále bojuje. Po krátkej chvíli medveď jeleňa odvlečie späť za krajnicu, kde sa ich nerovný súboj odohráva ďalej.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Tieto potraviny do chladničky nedávajte! Stratia chuť a živiny

Filip Kuffa následne zverejnil aj záber jeleňa potom, čo medveď odišiel. Je zrejmé, že stret skončil fatálne pre statného jelena.

Tento incident nám pripomína, že medvede sú silnými a nebezpečnými zvieratami, ktoré si zaslúžia našu rešpekt a opatrný prístup. Príroda je krásna, no zároveň divoká a nezvĺštnosťami, akými je tento súboj, nám to dôrazne pripomína.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *