Odkaz Zelenskému z Ruska: Splňte naše požiadavky a hneď ukončíte utrpenie obyvateľstva

putin

Ukrajina má všetky možnosti, ako ukončiť ostreľovanie a ukončiť utrpenie svojich obyvateľov, a to splnením požiadaviek Moskvy. Vo štvrtok to povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov, ktorého citovala agentúra RIA Novosti.

„Ukrajinské vedenie má všetky možnosti, ako vrátiť situáciu do normálu, má všetky možnosti, ako urovnať situáciu, tým spôsobom, že splní požiadavky ruskej strany, a ukončí tak všetky možné utrpenia civilného obyvateľstva,“ vyhlásil Peskov.

Rusko ostreľuje Ukrajinu s pravidelnosťou od októbrovej explózie Kerčského mosta vedúceho na Krym, z ktorej Moskva Kyjev viní. Ukrajina sa ale k činu neprihlásila.

Rusi bombardujú energetickú infraštruktúru a otvorene hovoria, že odrezanie civilného obyvateľstva od dodávok elektriny a vody má za cieľ prinútiť Ukrajinu k jednaniu. Na bojisku pritom Rusi napriek svojej početnej prevahe skôr strácajú.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Neuveríte za čo dostávajú v Chorvátsku turisti pokuty aj 100€

Peskov ruské požiadavky bližšie nespresnil. Moskva počas vojny svoje zámery často menila a prezident Vladimír Putin urobil množstvo protichodných vyhlásení.

Spočiatku sa hovorilo o „denacifikácii“ a „demilitarizácii“ susednej krajiny. Cieľom „špeciálnej vojenskej operácie“ ale nemala byť okupácia Ukrajiny. V rozpore s tým sa ale na konci septembra pokúsil pripojiť k Rusku okupované časti ukrajinskej Doneckej, Luhanskej, Chersonskej a Záporožskej oblasti.

Medzitým ukrajinská armáda pri svojej protiofenzíve oslobodila Cherson, jedinú oblastnú metropolu, ktorou sa Rusom za 274 dní vojny podarilo dobyť.

Posledné útoky na mestá prišli v stredu, keď na ukrajinskom území dopadali ruské rakety. Celá Kyjevská oblasť sa kvôli tomu ocitla bez prúdu, v hlavnom meste zomreli najmenej traja ľudia, v celej krajine potom zahynulo najmenej 10 ľudí.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Mimozemšťania vraj môžu byť medzi nami, tvrdia vedci z prestížneho Harvardu

Starosta ukrajinskej metropoly Vitalij Kličko následne v rozhovore pre nemecký Bild priznal, že Kyjev bude kvôli výpadkom prúdu zrejme čeliť najhoršej zime od druhej svetovej vojny.

Takto vyzeralo územie Ukrajiny z vesmíru po sérii ruských raketových útokov na energetickú infraštruktúru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *