Pijete kávu v horúcom počasí? Toto vám to robí s telom

kava 1

Na Slovensko sa vrátila vlna tropických horúčav. Mnoho ľudí sa v tomto období dopúšťa základnej chyby. Prečo je teda lepšie vzdať sa okrem iného aj kávy? A na čo by ste mali staviť? Všetky odpovede čakajú na vás!

Druhá polovica augusta sľubuje, že bude veľmi horúca. Očakáva sa, že teplomery budú v nasledujúcich dňoch ukazovať minimálne okolo 30 stupňov Celzia. Čaká nás teda niekoľko dní, počas ktorých nás bude z oblohy oblievať teplo.

V tomto období je predovšetkým dôležité udržiavať telo dostatočne hydratované. Bohužiaľ, nie každý vie, ako to robiť správnym spôsobom. Akým nápojom by sme sa mali vyhýbať a na čo by sme sa mali zamerať predovšetkým? Dovoľte mi, aby som vám poskytol odpovede!

Káva nie je dobrý nápad

Hoci som sám milovníkom kávy, počas horúčav sa jej snažím vyhýbať. Prečo?

Dôvodov je viacero a všetky súvisia s kofeínom, ktorý káva obsahuje. Po prvé, táto zložka má diuretický účinok, takže jej pitím vo väčších dávkach si môžeme uškodiť.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vyrobte si doma toto hnojivo. Paradajky a uhorky sa začnú rozrastať ako divé

Okrem toho čierny nápoj vyplavuje z tela horčík a draslík. Okrem toho kofeín zvyšuje krvný tlak. Ak vezmeme do úvahy všetky tieto faktory, je potrebné si uvedomiť, že pitie veľkého množstva kávy počas horúčav môže narušiť rovnováhu vody a elektrolytov.

Čaj tiež nie je dobrý nápad

Ako sa ukazuje, aj druhý najobľúbenejší nápoj u nás nie je počas horúčav dobrou voľbou. Tu by ste si zasa mali dať pozor na teín, ktorý má tiež močopudný účinok. Čo v dôsledku môže viesť k rýchlemu vyplavovaniu cenných minerálov z tela.

Čomu ďalšiemu je dobré sa vyhnúť?

Určite nápojom, ktoré sú mega sladké. Po prvé, určite neuhasia váš smäd. Po druhé, sú zdrojom prázdnych kalórií.

Ďalším zlým nápadom je piť veľa energetických nápojov v horúcom počasí. Podobne ako káva obsahujú kofeín, a teda nie sú vhodné z rovnakých dôvodov ako káva.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Obyčajnú vodu nestačí piť počas horúčav. Hydratujte sa tým, čo máte všetci doma

Nakoniec treba spomenúť, že počas horúčav je lepšie vyhnúť sa aj konzumácii alkoholu. Prečo? Nuž, tým sa môžete nielen rýchlo dehydrovať, ale aj prehriať svoje telo. To sa následne môže skončiť aj mŕtvicou.

Čo piť v horúcom počasí?

Aký je teda najlepší recept na uhasenie smädu počas horúčav? Voda a iba voda. Samozrejme, môžete do nej pridať lístky čerstvej mäty alebo trochu citrónovej šťavy, ale to je všetko. Na tomto mieste treba zdôrazniť, že by ste mali vypiť 2 litre vody každý deň. V horúcom počasí sa odporúča zvýšiť túto hodnotu na 3 litre.

Skôr ako sa rozlúčime, určite mi dajte vedieť, ako zvládate horúčavy vy? Máte nejaké vyskúšané patenty, o ktoré sa chcete podeliť? Ak áno, rád sa o tejto téme dozviem viac!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *