• 17 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 5minúty čítania

Pijete kávu v horúcom počasí? Toto vám to robí s telom

Pijete kávu v horúcom počasí? Toto vám to robí s telom

Na Slovensko sa vrátila vlna tropických horúčav. Mnoho ľudí sa v tomto období dopúšťa základnej chyby. Prečo je teda lepšie vzdať sa okrem iného aj kávy? A na čo by ste mali staviť? Všetky odpovede čakajú na vás!

Druhá polovica augusta sľubuje, že bude veľmi horúca. Očakáva sa, že teplomery budú v nasledujúcich dňoch ukazovať minimálne okolo 30 stupňov Celzia. Čaká nás teda niekoľko dní, počas ktorých nás bude z oblohy oblievať teplo.

V tomto období je predovšetkým dôležité udržiavať telo dostatočne hydratované. Bohužiaľ, nie každý vie, ako to robiť správnym spôsobom. Akým nápojom by sme sa mali vyhýbať a na čo by sme sa mali zamerať predovšetkým? Dovoľte mi, aby som vám poskytol odpovede!

Káva nie je dobrý nápad

Hoci som sám milovníkom kávy, počas horúčav sa jej snažím vyhýbať. Prečo?

Dôvodov je viacero a všetky súvisia s kofeínom, ktorý káva obsahuje. Po prvé, táto zložka má diuretický účinok, takže jej pitím vo väčších dávkach si môžeme uškodiť.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Takýto hnus predávali Slovákom v predajni Lidl. Keď uvidíte to mäso, príde vám zle

Okrem toho čierny nápoj vyplavuje z tela horčík a draslík. Okrem toho kofeín zvyšuje krvný tlak. Ak vezmeme do úvahy všetky tieto faktory, je potrebné si uvedomiť, že pitie veľkého množstva kávy počas horúčav môže narušiť rovnováhu vody a elektrolytov.

Čaj tiež nie je dobrý nápad

Ako sa ukazuje, aj druhý najobľúbenejší nápoj u nás nie je počas horúčav dobrou voľbou. Tu by ste si zasa mali dať pozor na teín, ktorý má tiež močopudný účinok. Čo v dôsledku môže viesť k rýchlemu vyplavovaniu cenných minerálov z tela.

Čomu ďalšiemu je dobré sa vyhnúť?

Určite nápojom, ktoré sú mega sladké. Po prvé, určite neuhasia váš smäd. Po druhé, sú zdrojom prázdnych kalórií.

Ďalším zlým nápadom je piť veľa energetických nápojov v horúcom počasí. Podobne ako káva obsahujú kofeín, a teda nie sú vhodné z rovnakých dôvodov ako káva.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vezmite jednu vec z kuchyni a na jeseň vám zmizne vlhkosť z domu okamžite

Nakoniec treba spomenúť, že počas horúčav je lepšie vyhnúť sa aj konzumácii alkoholu. Prečo? Nuž, tým sa môžete nielen rýchlo dehydrovať, ale aj prehriať svoje telo. To sa následne môže skončiť aj mŕtvicou.

Čo piť v horúcom počasí?

Aký je teda najlepší recept na uhasenie smädu počas horúčav? Voda a iba voda. Samozrejme, môžete do nej pridať lístky čerstvej mäty alebo trochu citrónovej šťavy, ale to je všetko. Na tomto mieste treba zdôrazniť, že by ste mali vypiť 2 litre vody každý deň. V horúcom počasí sa odporúča zvýšiť túto hodnotu na 3 litre.

Skôr ako sa rozlúčime, určite mi dajte vedieť, ako zvládate horúčavy vy? Máte nejaké vyskúšané patenty, o ktoré sa chcete podeliť? Ak áno, rád sa o tejto téme dozviem viac!

Podobné články

Toľkoto káv by ste mali maximálne denne vypiť. Ak to preženiete, hrozí vám toto

Toľkoto káv by ste mali maximálne…

Mnohí ľudia si nevedia predstaviť, že…
Ľudia si začali pridávať do kávy soľ. Ten dôvod vás prekvapí. Takto chutí

Ľudia si začali pridávať do kávy…

Káva je jedným z najobľúbenejších nápojov…
Po tejto hodine už nepite kávu. Má to dosah na vaše zdravie

Po tejto hodine už nepite kávu.…

Nie je nič príjemnejšie ako šálka…
Počas leta sa niekedy objavuje husia koža. Je to signál organizmu, ktorý by sa nemal podceňovať

Počas leta sa niekedy objavuje husia…

Husiu kožu najčastejšie vyvolávajú silné emócie,…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *