Toto nejedzte v lete, inak sa spotíte ešte viac, ako je normálne

spoteny teplo horuco

Vysoké teploty súvisia s tým, že sa potíme, aj keď sedíme a nič nerobíme. Ukázalo sa, že tento stav zosilňujú niektoré potraviny. Ktoré potraviny nie sú v horúčavách vhodné? Cenzurované sú mastné a korenené jedlá, ale to nie je všetko. Nemali by sme siahať ani po iných obľúbených potravinách.

Najlepšie je dodať nášmu telu prírodné zložky. Náš jedálniček by mal obsahovať najmä ovocie a zeleninu. Nesmieme zabúdať na hydratačné tekutiny, ako sú voda, smoothies, limonády alebo izotonické nápoje. Ak sa nechceme potiť, musíme sa vzdať spracovaných a mastných potravín, ako aj kávy a alkoholu.

Stravovanie počas horúceho počasia. Nesiahajte po týchto výrobkoch a jedlách

Najhoršou voľbou sú vysoko spracované potraviny, t. j. mastné a vyprážané jedlá s červeným mäsom, rýchle občerstvenie a sacharidy (najmä koláče, zákusky a iné podobné výrobky). Podľa Małgorzaty Lenart, osobnej trénerky a odborníčky na výživu, ktorú cituje portál zywienie.abczdrowie.pl:

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Vyrobte si doma toto hnojivo. Paradajky a uhorky sa začnú rozrastať ako divé

Lenártová: „Takéto jedlá veľmi zaťažujú tráviaci systém, ktorý musí vynaložiť dvakrát viac energie na proces trávenia, a to spôsobuje nadmerné potenie.

Okrem toho máme po takejto kuchyni pocit ťažoby, čo je počas horúčav tiež veľmi nepríjemné.

Nemali by sme tiež jesť jedlá s ostrým korením. Tie tiež zvyšujú potenie. Podľa odborníka na výživu to predstavuje obrovskú záťaž pre telo, ktoré musí produkovať viac tráviacich enzýmov. Konzumáciou takýchto jedál počas horúčav musí telo pracovať na najvyššie obrátky, aby sa ochladilo.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Žena pije namiesto bežného čaju. Chudne pred očami a už sa nesťažuje na žalúdočné problémy

Obľúbené nápoje tiež nie sú dobrý nápad

Po týchto tekutinách siahame pravidelne. Nevieme si predstaviť deň bez šálky horúcej kávy a večierok bez piva alebo drinkov. Ukazuje sa, že to nie je dobrý nápad, najmä keď to s množstvom preháňame. Nadbytok kávy dehydruje a zvyšuje krvný tlak. Ak sa jej nevieme vzdať, mali by sme piť oveľa viac vody. Tým si znížime krvný tlak. Rovnako škodlivý je aj alkohol.

Pitie alkoholu počas horúceho počasia môže skončiť dokonca úpalom. Tieto nápoje dehydratujú a môžu zvýšiť potenie. Tieto druhy nápojov je najlepšie piť večer, keď už nie je tak horúco.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *