• 30 augusta, 2023
  • Zatiaľ bez komentára
  • 3minúty čítania

Po tejto hodine už nepite kávu. Má to dosah na vaše zdravie

Po tejto hodine už nepite kávu. Má to dosah na vaše zdravie

Nie je nič príjemnejšie ako šálka vašej obľúbenej kávy. Najmä ak ju pijete v krásnom prostredí a v dobrej spoločnosti. Je však užitočné vedieť, kedy si dať poslednú kávu pred spaním.

Denná dávka kofeínu je vhodná, aby sme boli schopní normálne fungovať a plniť svoje povinnosti. V malých množstvách má pozitívny vplyv na naše zdravie. Na druhej strane pitie príliš veľkého množstva spôsobuje viac škody ako úžitku. Zistite preto, ako ho konzumovať rozumne.

Ako káva ovplyvňuje vaše zdravie?

Až v posledných rokoch sa káva uznáva ako nápoj, ktorý je nevyhnutnou súčasťou každodenného jedálneho lístka. Odborníci odporúčajú konzumovať 3 až 5 šálok denne. Potom je káva bezpečná a má veľmi veľa výhod pre naše zdravie.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Túto rastlinu by mal mať každý doma. Je to hotový zázrak a toto dokáže

Medzi jej hlavné výhody patrí, že zlepšuje náladu (zvyšuje množstvo endorfínov v tele). Nie nadarmo je príjemné prijať ranné želanie „chutnej kávy“, vďaka ktorej je náš deň oveľa lepší. Káva má schopnosť zastaviť mnohé ochorenia, predovšetkým znižuje riziko cukrovky 2. typu, podporuje kardiovaskulárny systém a chráni pred infarktom a mŕtvicou.

Okrem toho chráni pred neurologickými ochoreniami, teda Alzheimerovou aj Parkinsonovou chorobou, a tiež zastavuje demenciu. Samozrejme, všetky tieto výhody poskytuje malá čierna, bez pridaného cukru, sirupov alebo mlieka.

Kedy si dať poslednú kávu pred spaním?

Podľa najnovších štúdií kofeín nie je návykový, ale je stimulačný, čo v nadmernom množstve môže spôsobiť nežiaduce príznaky. Odhaduje sa, že denne by sme mali skonzumovať do 400 mg kofeínu, čo závisí od metabolizmu nášho tela.

TENTO ČLÁNOK PREČÍTALI VŠETCI:  Vedci prezradili, čo sa s nami deje, keď spíme. Sú to zaujímavé veci

Dôležité je aj to, kde žijeme, pretože niektoré národy, napr. fíni, štatisticky konzumujú viac kávy, ako je odporúčané maximum. Poslednú šálku kávy by sme mali vypiť približne šesť hodín pred spaním, pretože naše telo sa potrebuje pripraviť na odpočinok. Vo výnimočných situáciách, ako je práca na zmeny alebo nočné cestovanie, sa odporúča nočná káva, pretože otupuje pocit ospalosti a zlepšuje bdelosť. Vypite vtedy šálku a okamžite získate dávku energie, ktorú potrebujete na veľmi dlhý čas.

Podobné články

Veľa ľudí si to pridáva do kávy, ale nemalo by. Veľmi to škodí telu

Veľa ľudí si to pridáva do…

Kávu vybielia, dodajú jej krémovú konzistenciu…
Toľkoto káv by ste mali maximálne denne vypiť. Ak to preženiete, hrozí vám toto

Toľkoto káv by ste mali maximálne…

Mnohí ľudia si nevedia predstaviť, že…
Ľudia si začali pridávať do kávy soľ. Ten dôvod vás prekvapí. Takto chutí

Ľudia si začali pridávať do kávy…

Káva je jedným z najobľúbenejších nápojov…
Ľudia si začali dávať citrón do kávy. Takto im to začalo meniť telo

Ľudia si začali dávať citrón do…

Do kávy si zvyčajne pridávame mlieko…

Zanechaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *