Zmiešajte vaječné škrupiny s tekutinou na pranie. Vyskúšajte to a už neprestanete

skrupiny vajce

Existuje mnoho domácich spôsobov, ktoré môžu byť na prvý pohľad prekvapivé. Tak je to aj v prípade opätovného použitia vaječných škrupín, ktoré sa dokonale osvedčia vo viacerých prípadoch. Jeden z nich zachráni mnohé povrchy vo vašej domácnosti.

Namiesto vyhadzovania vaječných škrupín ich môžete opätovne použiť prirodzeným a ekologickým spôsobom. Skvele poslúžia na hnojenie rastlín vo vašej domácnosti a záhrade, keď ich rozdrvíte na prášok. Keď ich vložíte v bavlnenom vrecku do bubna práčky spolu s bielymi tkaninami, vyjdú vám záclony alebo oblečenie viditeľne belšie.

Ako inak môžete škrupiny využiť? Ak raz použijete tento trik, budete sa k nemu vždy znova a znova vracať.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  EÚ ide Slovákom zakázať potraviny, ktoré milujú. Dátum sa blíži

Vezmite vajcia a skombinujte ich s niekoľkými prísadami. Tento postup budete vždy opakovať

Nepotrebujete veľa škrupín na to, aby ste ich využili skvelým a užitočným spôsobom. Na tento recept potrebujete iba škrupiny z jedného vajíčka, aby ste ho premenili na domáce čistiace mlieko. Jednoducho dajte do mixéra dve polievkové lyžice vody, škrupinu, dve polievkové lyžice pracieho prostriedku.

Všetko rozmixujte, kým sa škrupiny dobre nerozmelú, a nakoniec pridajte ešte dve čajové lyžičky jedlej sódy. V rozšírenej verzii tohto receptu môžete navyše pridať dve polievkové lyžice liehového octu, ktorý obohatí čistiace vlastnosti hotového mlieka. V najzákladnejšej verzii tohto receptu potrebujete len samotné pomleté škrupiny a prací prostriedok.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Pite tento nálev a detoxikujte si črevá a vyžeňte zápal z tela

Ako používate čistiace mlieko na báze mušlí? Je užitočné v niekoľkých situáciách

Hotové čistiace mlieko na báze mušlí a pracieho prostriedku je skvelé na odstraňovanie odolných nečistôt z mnohých povrchov. Predovšetkým výborne odstráni pripáleniny, ktoré sa vytvorili v rúre, na hrncoch alebo panviciach. Domáce mlieko môžete použiť aj pri čistení drezu, kuchynskej pracovnej dosky a tiež pri čistení škárovacej hmoty alebo dlaždíc.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *