Posypte toto pod maliny a susedia vám budú závidieť hojnú úrodu

maliny

Začiatok jari je v záhrade rušným obdobím. Krásne počasie ešte viac podporuje prerezávanie, upratovanie a výsadbu. Ak chcete mať tento rok bohatú úrodu, už teraz sa oplatí postarať sa o ovocné kríky.

Aj keď si na prvé plody malín budeme musieť ešte chvíľu počkať, oplatí sa o rastliny postarať už teraz. S hnojením kríkov môžeme začať na jar. Pozrite si, ktoré organické živiny povzbudia maliny k plodeniu.

Starajte sa o svoje maliny už teraz

Maliny sa oplatí mať vo svojom jedálničku. Sú bohaté na vitamín C, vlákninu a neobsahujú veľa kalórií. Pestovanie kríkov vo vlastnej záhrade je pomerne jednoduché. Musíme si vybrať vhodné stanovište, dbať na hnojenie a pravidelné prerezávanie.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Začínate takto chudnúť? Môže vám to urýchliť starnutie a spustiť rakovinu

Maliny by sa mali strihať približne dvakrát ročne. Vtedy je potrebné pripraviť opory pre kríky, pretože maliny sa rady šplhajú. Ďalšou možnosťou je vysadiť rastliny pod plot.

Maliny môžeme začať hnojiť na jar. To už posilní rastliny a podporí ich plodenie. Organické hnojivo na maliny nájdete v kuchyni. Zvyčajne končí v odpadkovom koši a môže byť naozaj pozoruhodnou živinou pre rastliny v záhrade.

Najlepšie hnojivo na maliny

Maliny, podobne ako čučoriedky, patria do čeľade bobuľovitých. Preto majú podobné preferencie, pokiaľ ide o polohu, ale aj pôdu. Malinové kríky milujú kyslý substrát. Ako to môžeme využiť?

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Starý záhradkár povedal trik, ako sa zbaviť ľahko krtkov v záhrade

Na hnojenie malín môžeme použiť kávovú usadeninu, ktorá rastliny povzbudí k rastu a plodeniu. Kávová usadenina jemne okyslí substrát. Okrem toho obsahujú veľa dusíka. Sú vhodné na prikrmovanie kríkov. Ako ich používať?

Posypte pod maliny

Kávová usadenina sa v záhrade používa naozaj jednoducho. Najlepšie funguje suchá kávová usadenina. Rozsypte ich pod malinové kríky a primiešajte ich do vrchnej vrstvy pôdy.

Už teraz je dobré maliny prihnojiť a podporiť ich rast po zime. Nebude trvať dlho a objavia sa na nich prvé kvety a čoskoro aj plody. Rovnaký spôsob možno použiť aj na hnojenie čučoriedok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *