Potrite ním rámy dverí a môžete sa navždy rozlúčiť s hmyzom. Funguje lepšie ako repelenty

adeolu eletu ohh8ROaQSJg unsplash

V lete je nepríjemné nielen teplo, ale aj hmyz. Hovoríme o komároch a muchách. Na ich odohnanie nemusíte hneď používať repelenty z obchodov. Potrite nimi rámy dverí a výsledok uvidíte okamžite.

Nemusíte bývať v blízkosti lesa, aby hmyz navštevoval váš domov. Niektoré láka sladká vôňa potravín, iné zase pach nášho potu. Navrhujeme, čo môžete urobiť, aby ste sa ich lacno zbavili.

Aké druhy hmyzu lietajú do bytov?

Ak v byte otvoríte okná, musíte počítať s tým, že do bytu vletia muchy a iný hmyz. Hmyz je mimoriadne vytrvalý. Najmä komáre môžu byť veľmi nepríjemné, pretože ich uštipnutia nie sú príjemné a spôsobujú silné svrbenie. Čo možno urobiť, aby ste sa ich účinne zbavili? Mnohí ľudia si na okná inštalujú siete proti komárom. Ich umiestnenie si však vyžaduje značné náklady. Postreky proti hmyzu nie sú ľahostajné k životnému prostrediu a nášmu zdraviu. Preto pre vás máme domáci prostriedok, ako odpudiť lietajúci hmyz.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto sa vám postupne deje s mozgom, ak jete nezdravé potraviny

Ako sa zbavíte hmyzu zo svojej domácnosti?

Náš trik je veľmi jednoduchý. Jediné, čo musíte urobiť, je potrieť zárubne dverí mydlom. Zamerajte sa najmä na rohy a hrany – práve tam muchy veľmi rady sedávajú. Najprv však rámy dverí očistite mierne navlhčenou handričkou, aby ste ich zbavili prachu a iných usadenín. Tento trik môžete použiť aj na okenné rámy. V oboch prípadoch si vezmite prírodné mydlo s týmito vôňami: citrón, eukalyptus alebo mäta. Hmyz tieto vône neznáša, takže ich účinne odpudíte. Po použití tohto triku si okamžite všimnete, že muchy a komáre zrazu prestali chodiť do vášho domu. Toto však nie je jediný lacný a účinný spôsob, ktorý pre vás máme.

Ďalší zaujímavý článok zadarmo:  Toto nesaďte vedľa paradajok, lebo im vezmú všetky živiny

Ako odpudzujete hmyz z vášho domova?

Skvelým repelentom bude aj ocot. Vezmite si šálku, nalejte do nej trochu octu a pridajte sušené klinčeky. Potom nechajte nádobu v blízkosti okien a dverí. Môžete tiež použiť zmes 1 šálky čistiaceho prostriedku na rôzne povrchy a 1/2 šálky octu. Po zmiešaní roztok nalejte do fľaše s rozprašovačom a nastriekajte ho na dvere a okná. Môžete ho použiť aj na čistenie kuchynskej pracovnej dosky – ide o veľmi univerzálnu zmes.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *